Praha představila mobilní aplikaci Na kole Prahou

Publikováno: 30. března. 2017

Praha představila mobilní aplikaci Na kole Prahou z dílny Umotional, od nichž pravděpodobně znáte aplikaci Urbancyclers. Více informací na webu Čistoustopou.cz.

Aplikace Na kole Prahou představuje nejnovější přírůstek kampaně Čistou stopou Prahou. Pomocí kombinací chytrých informačních, motivačních a komunitních funkcí pomůže začínajícím i zkušeným cyklistům používat kolo jako každodenní dopravní prostředek. Co vám nabízí?

Navigace

Díky propracovaným funkcím Na kole Prahou snadněji objevíte nejlepší trasu do práce či školy a budete moci na kole vyrazit bez obav i do míst, která dobře neznáte. Navigace bere v potaz mnoho faktorů ovlivňujících nejen dobu dojezdu, ale také bezpečnost a pohodlí pří jízdě na kole. Dokáže se přizpůsobit typu vašeho kola i vašim osobním preferencím, a dokonce najde i trasy kombinující kolo s veřejnou dopravou.

Pokud nepotřebujete přímo dovést do cíle své cesty, ale jen se ve vybrané části Prahy zorientovat, bude se vám hodit podrobná cyklistická mapa zahrnující kompletní informace o cyklistické infrastruktuře. Aplikace vám také dá řadu tipů pro bezpečnou a pohodlnou jízdu v městském prostředí – na kole se tak od počátku budete cítit jistěji.

Motivace

Naše nová aplikace vám ale nechce jen radit, ale také vás motivovat, abyste na kole jezdili co nejvíce. S její pomocí si tak mj. můžete vyjezdit unikátní odznaky, např. Průzkumníka (za to, že na kole navštívíte mnoho různých míst) nebo Vrchaře (že se nebojíte do pražských kopců). Své cyklistické výkony můžete také porovnávat se svými známými a kamarády a vzájemně se tak motivovat k ještě častějšímu ježdění.

Komunitní sdílení

V neposlední řadě vám Na kole Prahou umožní sbírat a sdílet informace o tom, s jakými problémy se při svém ježdění v Praze potýkáte. Kromě záznamu svých tras můžete skrze aplikaci snadno nahlásit komunitní upozornění týkající se komplikací na trase. Posbírané informace se zobrazí v cyklistické mapě a u vyhledávaných tras.  Poslouží ale také městským orgánům při vyhodnocování stávajících a při návrhu nových cyklistických opatření.

S aplikací Na kole Prahou získáváte díky kampani Čistou stopou Prahou cenného pomocníka. Věříme, že se vám bude líbit a pomůže vám používat jízdní kolo ještě častěji a jezdit s ním na ještě více různých míst.

Ke stažení na Google Play

Zdrojový text: Čistoustopou.cz

Komentáře k článku3

vašek 25. 04. 2017, 17:29

Je skvělé, že existuje taková aplikace. Mohl bych ale vědět, čím se tato aplikace liší od už existující Urbancyclers? Jaký je důvod pro to aby existovaly dvě téměř stejné aplikace?

Jiří Motýl 25. 04. 2017, 23:42

vašek: To je asi vhodný dotaz na tvůrce z Umotional nebo na magistrát.

Pokud bych měl hádat, tak pro firmu to bude mít finanční opodstatnění, magistrátu může aplikace pod vlastní značkou zapadat do marketingové koncepce, nebo z ní může město dále zadarmo čerpat data o pohybu cyklistů po Praze, apod. Ale vážně to nevím.

Radní Dolínek každý měsíc odpovídá na dotazy na portálu Zmente.to, můžete se ho zkusit zeptat.

Vratislav Filler 26. 04. 2017, 13:09

vašek: Odpověď bude jednoduchá. Magistrát chtěl jako součást veřejné služby nabídnout městskou aplikaci pro vyhledávání cesty na kole. To mi přijde pro město, které cyklodopravu podporuje, jako přirozené a správné. V Evropě byla města, která to měla před osmi lety.

Takže vyhlásili zakázku a Umotional ji vysoutěžil.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat