Vylepšení pro chodce i cyklisty na Malostranské

Publikováno: 28. října. 2020

Bylo dokončeno rozšíření tramvajových ostrůvků u metra Malostranská na Klárově. „V zastávce se častokrát stávalo, že při výstupu většího počtu cestujících se na ostrůvek nevešli a byli nuceni vstupovat do vozovky, čímž vznikaly nebezpečné situace,“ řekl vedoucí oddělení komunikace Dopravního podniku Daniel Šabík. Šlo o provizorní změnu bez potřeby stavebního povolení, na ostrůvky byly doplněny také lavičky.

Zdroj: Kolotipy

Při zlepšení podmínek pro pěší se myslelo i na cyklisty. V obou směrech ulice Klárov totiž vznikly krátké ochranné cyklopruhy, které umožní lepší průjezd do křižovatky. Hrubý povrch z dlažebních kostek zůstává. Opatření se brzy objeví v naší mapě.

Cyklopruh ulehčí průjezd do křižovatky. Zdroj: M. Bělor

Nejde o finální změny, v následujících letech má totiž dojít k rekonstrukci Klárova dle studie Institutu plánování hl. m. Prahy. Tu Rada města schválila již v listopadu 2018. Studie počítá s doplněním cyklopruhů v celé délce, se širšími ostrůvky, novými stromy či mobiliářem. Web IRR uvádí „Harmonogram počítá s realizací do roku 2023, předpokládané náklady činí 400 mil. Kč.“

Rozšířený ostrůvek. Zdroj: PID

Komentáře k článku2

Jiří Kadlec 29. 10. 2020, 13:37

Vyzkoušeno. Cyklopruhy jsou kratičké, ale pomůžou. Ještě by se hodilo časem vyměnit ty kočičičí hlavy v cyklopruhu za něco méně hrbolatého ;-)

Lukáš Gjurič 16. 04. 2021, 17:29

Rozhodně nechci shazovat úsilí současného magistrátu, myslím, že se s cyklodopravou opravdu snaží a hodně toho už dokázali. Ale nezlobte se, konkrétně tohle je k ničemu - aspoň pokud nejezdíte na terénním kole, na tomhle šíleném povrchu se prostě jet nedá, pruh nepruh. Spíš by mě naléhavě zajímalo, jestli nadále platí termín r. 2023 pro tu magickou proměnu Klárova, kterou od r. 2018 slibují ve zmíněné studii s vizualizacemi.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Revoluční bez revoluce
Hodnocení infrastruktury,

Revoluční bez revoluce6

05. května. 2021, 6min. čtení