Kilometr nové cyklomagistrály na Praze 14

Publikováno: 28. ledna. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 11. března. 2021
Autor: Martin Šnobr
Úvodní foto: Radek Čermák
Publikováno: 28. ledna. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 11. března. 2021
Autor: Martin Šnobr
Úvodní foto: Radek Čermák

Na Praze 14 byla slavnostně otevřena další část Severovýchodní cyklomagistrály, konkrétně etapa 6.4. Jde o 950 metrů dlouhou stezku pro pěší a cyklisty. Začíná v úrovni Budovatelské ulice a vede paralelně jižně od Novopacké spojky (Vysočanská rediála). Končí za prvním ekoduktem přes tuto silnici, kde se napojuje na úsek cyklostezky, který spojuje Kbely, Satalice a Hloubětín (a byl vyasfaltován v roce 2019). Úsek v naší mapě najdete zde.

Pravá cyklodálnice?

Cyklostezka byla zhotovena stroji, které běžně staví silnice. To přináší hladkost, která se u jiných cyklostezek nevidí. Běžné cyklostezky jsou totiž stavěny s pomocí menších strojů a stává se, že jsou u obrubníků mírně hrbolaté. Pohodlnost jízdy zvyšují také zpevněné krajnice, které jsou zvýrazněny vodorovným dopravním značením.

Plány do budoucna

Na východní straně cyklostezka zatím navazuje pouze na rušnou Budovatelskou ulici. V budoucnu zde vznikne cyklopřejezd a cyklostezka etapy 6.1, která cyklisty bezpečně přivede až na Černý Most. Zde se napojí také na klíčovou stavbu projektu, samotnou cyklomagistrálu, která spojí městské části severovýchodu Prahy a také umožní pohodlné a rychlé dojíždění do centra města.

Martin Šnobr

Student architektury se zájmem o urbanismus, udržitelnou dopravu a fungování měst. Členem redakce je od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat