Praha-Čakovice: byla dokončena cesta z Třeboradic do Veleně

Publikováno: 30. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. září. 2023
Úvodní foto: Radek Čermák
Publikováno: 30. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. září. 2023
Úvodní foto: Radek Čermák

V září 2023 byl dokončen úsek cyklotrasy A43 mezi katastrálním územím Třeboradic a Veleně. Nyní je v provozu celý úsek mezi ulicí Kosteleckou a hranicí hl. m. Prahy. V systému celoměstských tras je cesta vedena jako trasa A43 ve směru Kostelec nad Labem, kde je most přes Labe.

Spolu se štěrkovou cestou byly dle šířky pozemku vysazeny stromy a umístěn mobiliář. Byl opraven most přes přítok Třeboradického potoka. Zatím jsou hotové dvě třetiny cesty, ale celá trasa už je průchozí a průjezdná na horském kole.

Pokud se podaří legalizovat jízdu po chodníku podél Kostelecké ulice, bude kontinuální úsek pokračovat vyhrazenými pruhy v Tupolevově ulici a stezkou pro chodce a cyklisty až do Letňanské ulice, kde se připravují dánské pásy. Bylo zahájeno jednání se Středočeským krajem ohledně obnovy navazující cesty směrem do Sluh. Cyklisté by se tak rychlým a přímým spojením vyhnuli frekventovaným komunikacím na hranici Prahy a Středočeského kraje ve směru na most přes Labe v Kostelci nad Labem do oblíbených rekreačních oblastí v Ovčárech a dále.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 1 vyznačila další stání pro kola
Praha,

Praha 1 vyznačila další stání pro kola

26. listopadu. 2023, 1min. čtení3