Praha-Čakovice: byla dokončena cesta z Třeboradic do Veleně

Publikováno: 30. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. září. 2023
Úvodní foto: Radek Čermák
Publikováno: 30. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. září. 2023
Úvodní foto: Radek Čermák

V září 2023 byl dokončen úsek cyklotrasy A43 mezi katastrálním územím Třeboradic a Veleně. Nyní je v provozu celý úsek mezi ulicí Kosteleckou a hranicí hl. m. Prahy. V systému celoměstských tras je cesta vedena jako trasa A43 ve směru Kostelec nad Labem, kde je most přes Labe.

Spolu se štěrkovou cestou byly dle šířky pozemku vysazeny stromy a umístěn mobiliář. Byl opraven most přes přítok Třeboradického potoka. Zatím jsou hotové dvě třetiny cesty, ale celá trasa už je průchozí a průjezdná na horském kole.

Pokud se podaří legalizovat jízdu po chodníku podél Kostelecké ulice, bude kontinuální úsek pokračovat vyhrazenými pruhy v Tupolevově ulici a stezkou pro chodce a cyklisty až do Letňanské ulice, kde se připravují dánské pásy. Bylo zahájeno jednání se Středočeským krajem ohledně obnovy navazující cesty směrem do Sluh. Cyklisté by se tak rychlým a přímým spojením vyhnuli frekventovaným komunikacím na hranici Prahy a Středočeského kraje ve směru na most přes Labe v Kostelci nad Labem do oblíbených rekreačních oblastí v Ovčárech a dále.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Kolik cyklostezek přinese Praze rok 2024?
Praha,

Kolik cyklostezek přinese Praze rok 2024?

03. dubna. 2024, 4min. čtení6