Na silnici ze Slivence do Chuchle byl omylem několik dní zakázán vjezd cyklistů

Publikováno: 02. ledna. 2024, 3 min. čtení
Aktualizováno: 01. ledna. 2024
Úvodní foto: MČ Praha Slivenec
Publikováno: 02. ledna. 2024, 3 min. čtení
Aktualizováno: 01. ledna. 2024
Úvodní foto: MČ Praha Slivenec

Bizarní chyba překvapila v polovině prosince obyvatele pražského Slivence a způsobila mírný rozruch na tamním internetovém diskuzním fóru. Na křižovatce ulic K Lochkovu a K Homolce se ve směru do Velké Chuchle objevila značka zakazující vjezd jízdních kol, motocyklů a nákladních automobilů.

To by zakázalo na kole sjezd ze Slivence do Velké Chuchle ulicí K Homolce. Jak se poměrně záhy ukázalo, jednalo se o pouhou chybu při instalaci dopravního značení. K té došlo v návaznosti na navracení dopravního značení do původního stavu po dokončení rekonstrukce ulice K Lochkovu a zároveň při zprovoznění nové autobusové linky 104, která nově propojuje Slivenec s Chuchlí. Její zavedení si drobné úpravy dopravního značení taktéž vyžádalo.

V místě měla být osazena původní zákazová značka B12 zakazující vjezd nákladních vozidel, traktorů a potahů. Místo toho Technická správa komunikací omylem instalovala značku B12, jak ji vzorově vyobrazuje vyhláška č. 294/2015 Sb., tedy v poměrně nepravděpodobné variantě se zákazem vjezdu motocyklů, jízdních kol a nákladních vozidel.

Po vzedmutí zájmu o tuto změnu došlo v řádu dní k nápravě a nevhodná dopravní značka byla odstraněna. Městská část k celé situaci vydala následující prohlášení: „Jak si většina občanů již stačila všimnout, došlo k znovuosazení zákazové dopravní značky na křižovatce ulic K Lochkovu a Do Chuchle. Tuto komunikaci má ve správě Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. Bohužel došlo k chybě a byla osazena dopravní značka, která zakazuje mimo jiné vjezd cyklistům a motocyklistům. Na tuto skutečnost jsme TSK a.s. upozornili. Následně nám byla přislíbena náprava v nejbližším možném termínu. Dopravní značka tedy bude vyměněna za značku zakazující vjezd nákladních automobilů, potahových vozidel a traktorů.“

Kam se obrátit v případě chyby dopravního značení?

V případě zjevné závady dopravního značení bývá na území hlavního města nejrychlejším způsobem oznámení případných obtíží přímo TSK. Ta má pro podobné případy online formulář, který je dostupný na adrese zavady.tsk-praha.cz.

Dále je možné věc oznámit příslušnému silničnímu správnímu úřadu, nebo využít další aplikace jednotlivých městských částí, či celoměstskou aplikaci zmente.to.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat