Cyklojizda za Prahu pro cyklisty

Publikováno: 20. září. 2008, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Autor: Jan Valeška
Cyklojízda ke Dni bez aut startuje v neděli 21. září 2008 v 15 hodin před Rudolfinem. Od 14 hodin je zde připraven moderovaný program o cyklistice se zajímavými hosty. Jízda povede hlavními pražskými ulicemi, které jsou – bez aut a plné cyklistů – překvapivě příjemnými místy pro život. Přijďte se po nich projet a demonstrovat svou touhu tato místa taková zažívat pravidelně nebo se jenom příjemně projet s dalšími lidmi. Čím více nás bude, tím vážněji se bude muset město zabývat cyklistikou jako rovnocenným způsobem dopravy.

Peloton cyklistů se pohybuje v průměru rychlostí 10 km/h a je veden organizační službou za asistence policie. Cyklojízda je proto vhodná i pro rodiny s dětmi. Start a cíl pelotonu je na festivalu ke Dni bez aut, který probíhá na Smetanově nábřeží a Palachově náměstí v neděli od 10 až do 18 hodin. Festival organizuje magistrát hlavního města Prahy.

Jak se dostanete snadno a bezpečně na cyklojízdu se dozvíte v naší sekci Jak na cyklojízdu. Vše o cyklojízdách naleznete na cyklojizdy.cz.

Jan Valeška
Redaktor Prahou na kole mezi lety 2008 a 2009.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3