Viděno z kola – 3.10.2008

Publikováno: 08. října. 2008, 1 min. čtení
Aktualizováno: 09. února. 2012
Autor: Jan Valeška

V dalším pokračování seriálu vám nabídneme opět dvě fotografie, každou úplně jinou. Na kole v Praze můžete vidět ledacos, ale pastvina jak vystřižená z reklamy na Milku… A opačný extrém — nákup v megalomanském obchodním centru není na kole problém.


O prvním místě prozradíme jen, že cestou kolem něj se můžete vyhnout jednomu nepříjemnému stoupání od řeky.

Pastvina v širším centru Prahy

Pokud máte tušení, kde lze tenhle zázrak ,,techniky“ v Praze vidět, napište nám to do komentářů pod článkem.

Druhá lokalita je pravý opak: více urbanizovaný prostor by se v okolí hledal těžko a určit místo bude dětsky snadné. Nuže, před kterýmpak obchodním centrem se nachází tato krásná dlážděná plocha, které by velmi slušela baterie přinejmenším patnácti městských stojanů?

Pokud se vám tato otázka zdála moc snadná, můžete zkusit odpovědět na to, kde má toto obchodní centrum stojany (není to chyták, má je) a jak vypadají.

Jako vždy, pokud máte zajímavou fotografii, kterou jste pořídili v Praze a má něco do činění s cyklistikou, nebojte se pochlubit a zašlete je na adresu redakce@prahounakole.cz. Rádi vaše snímky zveřejníme v dalších pokračováních seriálu!

Jan Valeška
Redaktor Prahou na kole mezi lety 2008 a 2009.

Václav Řehák 8. 10. 2008, 17:35

Druhá fotka je opravdu jednoduchá, je to OC Chodov. Ale kde tam jsou stojany bych rád věděl.

Vratislav Filler 12. 10. 2008, 20:02

Tak vidím, že hadačů se moc nenašlo... Protože jsem tam dával druhou fotku, odtajním jí: Je to skutečně OC Chodov a stojany jsou u vchodu od povrchového parkoviště k Hypernově, vpravo od vchodu. Je to stylová spirála - tak úzká, že k ní jdou přidělat kola jen ze strany, kapacita jsou tedy přesně 2 jízdní kola.

Petra 14. 10. 2008, 17:28

Ta první fotka je fakt docela těžká. Tipovala bych, že to může být někde Chuchle/Slivenec.

Jan Valeška 18. 10. 2008, 13:01

2Petra: kdepak je to úplně na opačném konci Prahy. Tak to tedy prozradím (i vzhledem k urgencím z redakce :) Tohle místo je reliktem vesničky zvané Střiškov, která tam stála až do 60. let, než se kolem ní silnice dálnice R8 a pohřibla ji pod sebou a z vesnice se stalo panelákové sídliště Střížkov. Dá s tam dostat po trase A 27 (2), která vede po ulici Střížkovská, která byla před stavbou dálnice hlavní cestou spojnicí mezi Střížkovem a Libní. Obzvláště zajímavé je projet si trasu A273 ze sídliště v ulici Bedřichovská podjet R8čku a vrátit se v čase o 100 let zpátky...cestou dolů po A27 je celá řada zajímavých domků, zákoutí, rybníčků atp.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Jihlava zavedla další cykloobousměrky
Česko,

Jihlava zavedla další cykloobousměrky

18. července. 2024, 1min. čtení