Jarní cyklojízda dnes + předpremiéra filmu Auto*Mat

Publikováno: 23. dubna. 2009, 1 min. čtení
Aktualizováno: 01. dubna. 2012
Autor: Hynek Hanke

img00050Ano přátelé, dnes se bude konat jarní cyklojízda, tradičně největší jarní akce spojená s městskou cyklistikou. ,,Na začátku bylo kolo. Pak přijelo druhé, třetí — a byla cyklojízda. Jak ale vznikl Auto*Mat? Jak bojuje za lepší město pro život? Dozvíte se po cyklojízdě v dokumentárním filmu Auto*Mat Martina Marečka,“ lákají nás organizátoři. Zde vám ukážeme fotky z loňských ročníků a poradíme, jak se tam nejlépe s kolem dostat.

Start: čtvrtek 23. dubna, 18 hodin, náměstí Jiřího z Poděbrad
Cíl: Bio Oko, Františka Křížka 15, 19.30 hodin

Následuje promítání filmu Auto*Mat, vstup pro účastníky zdarma, hlídané parkování kol bude zajištěno — vlastní zámek nutný.


cyklojizda-1

Jak se z celé Prahy nejlépe dostat na start cyklojízdy a poté večer z Kina Oko zase domů vám poradí prahounakole.cz zde. Jak to vypadalo na minulých velkých cyklojízdách, fotky, videa, reportáže, co o nás napsala média zde a zde.


img_8900

Cyklojízdy jsou spanilé barvité jízdy cyklistů, koloběžkářů, bruslařů a dalších bezmotorových prostředků městem, které vyvolávají v ulicích vlnu pozornosti. Pražské cyklojízdy jsou především:

  • Oslavou svobodného pohybu po městě, festivalem, setkáním, příležitostí zažít pražské ulice na chvíli jinak.
  • Podnětem k širší diskusi o cyklistice jako o zdravém a ohleduplném způsobu dopravy po městě.
  • Jasnou podporou a silným argumentem pro ty, kdo za městskou cyklistiku lobbují na magistrátu a dalších úřadech.

Cyklojízdy se pohybují pomalým tempem po nenáročné trase, aby se mohly zúčastnit i děti a fyzicky méně zdatní lidé. Jsou bezpečné — cyklojízda vytváří bublinu, která chrání své účastníky před automobily. Další informace naleznete na těchto stránkách. Pojeďte s námi!

Cyklojízdy NEJSOU blokováním automobilů či konfrontací s řidiči. Okolní doprava je regulována ve spolupráci s policií jenom v míře nezbytně nutné k zajištění bezpečnosti všech účastníků jízdy, podobně jako při jiných akcích podobného rozsahu pořádaných ve městě.

Z www.cyklojizdy.cz

dsc_0863

Hlavním cílem pražských cyklojízd je vyvolání širší diskuse o cyklistice jako zdravém a ohleduplném způsobu dopravy po městě. Cyklojízdy jsou zároveň jasnou podporou a silným argumentem pro ty, kdo za městskou cyklistiku lobbují na magistrátu a dalších úřadech. Díky tomu mohou pomoci podstatným způsobem urychlit změny v přístupu k cyklistice a jejímu vnímání jako plnohodnotné součásti dopravního systému. To se pak přirozeně projeví i při plánování dopravích opatření, výstavbě komunikací či územním plánování, kdy na cyklisty bude systematicky pamatováno.

Z www.cyklojizdy.cz

Více informací www.cyklojizdy.cz

Hynek Hanke
První šéfredaktor tohoto online magazínu (tehdy ještě pod názvem Prahou na kole). V redakci působil mezi lety 2008 a 2011.

Jan Pochman 23. 4. 2009, 23:12

Tak dneska se to opět povedlo. I přes mírnou nepřízeň počasí mraky lidí. Trasa v pohodě. A film ... prostě skvělý. Díky za něj Martine.

Roman Rogner 24. 4. 2009, 00:02

Díky organizátorům cyklojízdy - fotky jsou zde - http://www.ipernity.com/doc/rogner/album/121663

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat