Připomínky Auto*Matu k územnímu plánu bude město muset brát vážně — podařilo se sehnat podpisy

Publikováno: 09. dubna. 2009, 1 min. čtení
Aktualizováno: 01. dubna. 2012
Autor: redakce

Logo iniciativy Auto*matPět set fyzických podpisů potřebovalo ve velmi krátké době sehnat sdružení Auto*Mat k tomu, aby jeho připomínky k Zásadám územního rozvoje bralo hlavní město vážně. K pomoci jsme vyzývali i čtenáře PrahouNaKole. Během necelých čtrnácti dnů se podařilo sehnat 1225 podpisů, připomínky byly podány a město se jimy tak bude muset vážně zabývat. Auto*Mat za podporu všem děkuje. Přečtěte si zde více o tom, čeho se tím podařilo docílit.

Přátelé,

Děkujeme za podepsání a sběr podpisů pod námitky k Zásadám územního rozvoje. Celkem jsme od vás za krátkou dobu získali 1225 podpisů!

Na veřejném jednání ve čtvrtek 2. dubna jsme přednesli naše připomínky k budoucímu rozvoji města. V pondělí jsme magistrátu oficiálně předali podepsané námitky a zmocnění Michala Křivohlávka pro zastupování veřejnosti.

Magistrát města je tímto povinen námitky přijmout, nebo předložit argumenty proti našim tvrzením. Aby námitky mohl odmítnout, musí doložit, proč není dopravní zklidnění území SJ magistrály významným prvkem rozvoje města. V otázce městského okruhu musí fakticky detailně dokázat, jaký přínos a jaké ztráty znamená tato stavba pro město.

O dalším vývoji dáme vědět. Zůstaňte s námi!

Auto*Mat

Zásady územního rozvoje tvoří podklad pro nový územní plán města Prahy na roky 2011–2020. Jedná se o budoucnost městského okruhu, zklidnění (nebo zachování) magistrály, výstavbu radiál a další důležité otázky, které budou formovat budoucí tvář města tolika různými způsoby.

am_mo_023am_mo_024
am_mo_081am_mo_079
Městský okruh — zastaralá infrastruktura je přítěží naší metropole (názorné vizualizace problémů z prezentace ke studii iniciativy Auto*Mat)

redakce
Redakční tým online magazínu Městem na kole

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat