Začíná Týden mobility: Snídaně pro cyklisty, svépomocná dílna i pouliční festival

Publikováno: 13. září. 2009, 1 min. čtení
Aktualizováno: 16. září. 2021
Autor: Hynek Hanke

Nalaďte si Radio 1, vysílá ,,opravdu zelenou vlnu“ — dopravní zpravodajství z chodníků a cyklostezek. Kde se nejlíp chodí, kde je největší pohoda? Zastavte se ve středu ráno na snídani pro cyklisty u Vypáleného koťátka a večer pak na dílně v Truhlářské. Program pokračuje i další dny a vyvrcholí v neděli pouličním festivalem Zažít město jinak spojeném s největší cyklojízdou roku.

Od středy do pátku mezi osmou a jedenáctou bude kavárna Vypálené koťátko servírovat zdarma snídani všem, kdo přijedou na kole, v parku na rohu ulic Badeniho a Na Valech poblíž metra Hradčanská. Ve středu večer se pak chystá další ze série svépomocných cyklistických dílen v Truhlářské, tentokrát na téma Řetěz a seřízení přehazovačky.

V Neděle 20. září se na celé odpoledne přemění ulice Vinohrad v korzo. Mezi I.P.Pavlova a Náměstím míru vyrostou divadla, galerie, dílny, performance. Místní podniky budou servírovat kávu přímo na chodník. Živá hudba zazní ze dvou pódií i přímo mezi stánky v ulicích. Z festivalu vyjede ve 14:00 několik tisíc lidí ve velké a veselé cyklojízdě a zase se na něj vrátí . Následuje módní přehlídka na kolech i předpremiéra filmu Auto*Mat. Nenechte si ujít Zažít město jinak, takovou akci–experiment pořádáme jednou do roka.

V pondělí 21. září pak proběhne očekávaná premiéra filmu Auto*Mat a na Den bez aut v úterý 22. září je naplánována velkolepá party magazínu CarBusters od šesti v Bunkru.

Program — Auto*Mat doporučuje
Celý program Týdne mobility včetně akcí organizovaných dalšími stranami

Hynek Hanke
První šéfredaktor tohoto online magazínu (tehdy ještě pod názvem Prahou na kole). V redakci působil mezi lety 2008 a 2011.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Brno značí cyklopruhy v Kohoutovicích
Česko,

Brno značí cyklopruhy v Kohoutovicích

20. července. 2024, 1min. čtení1
Jihlava zavedla další cykloobousměrky
Česko,

Jihlava zavedla další cykloobousměrky

18. července. 2024, 1min. čtení