Mapa zprůjezdňování cyklotras

Publikováno: 17. června. 2013, 1 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021
Publikováno: 17. června. 2013, 1 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021

V pátek jsme obdrželi oficiální informace o stavu průjezdnosti cyklotras. Povodňová situace současně akcelerovala vývoj naší mapy. Můžete se tak seznámit s novinkou: Mapa uzavírek je nyní liniová a můžete na ní postupně sledovat, jak se zprovozňují jednotlivé úseky cyklotras zasažených červnovou povodní.

Naší mapu uzavírek najdete zde.

Kliknutím otevřete mapu uzavírek. Červené linie jsou uzavřené úseky, zelené zprovozněné nebo objížďky.


Pro všechny znovu otevřené úseky podél Vltavy platí, že jsou průjezdné jen se zvýšenou opatrností. Místy ještě mohou probíhat dočišťovací práce v blízkosti cyklostezek. Některé uzavřené úseky je možné projet, rozhodně na to ale nespoléhejte. Obrázek o situaci si můžete udělat z fotografií ze středy až pátku minulého týdne, za které děkujeme TSK.

V průběhu dne budeme článek upřesňovat na základě vašich informací.

A1

 • Jih (Radotín – Lahovice – Chuchle – Lihovar): Kompletně průjezdné
 • Kampa: Průjezd parkem uzavřen. Při objíždění je nemožné vyhnout se ulici Újezd, můžete ale následně zaplout do kočičími hlavami dlážděných uliček. Od severu je vhodné uhnout už Saskou a na ostrov Kampa vůbec nevjíždět.
 • Průjezd Stromovkou – Stromovka – uzavřeno (nebezpečí pádu stromů). Objízdná trasa pro A1 je možná jedině ulicemi Papírenskou (a dále směr Dejvice), případně Wolkerovou a Korunovační do ulice Nad Královskou oborou.
 • Papírenská Singletrack – uzavřeno (propady a naplaveniny). Objízdná trasa je možná ulicí Papírenskou, pro směr Dejvice / centrum je ale vhodnější kombinace Podbabská – Jugoslávských partyzánů – Terronská – ČS. armády – Pelléova a dále do centra (cyklopruhy a piktokoridory).
 • Za Elektrárnou – uzavřeno (poškozená komunikace, naplaveniny, nebezpečí pádu stromů).
 • Trojská lávka pro pěší – uzavřeno (technický stav). Nejbližší možná objížďka je po chodnících mostu Barikádníků, pro příjezd od Kobylis doporučujeme klidovou trasu ulicemi Nad Rokoskou a Kubišova.
 • Kruhový objezd Kamýcká – přívoz Sedlec – uzavřeno (probíhající práce na odstraňování následků povodní). Zprovoznění 17. 6. 2013.


A1 v Malé Chuchli vyčištěná a průjezdná.

Ve Stromovce to raději nezkoušejte (ul. Za Elektrárnou).

A2

 • Most Závodu míru – kynologické cvičiště – ul. U Soutoku – uzavřeno (technický stav, zvodnělé podloží, nebezpečí sesuvů a pádu stromů). Objízdná trasa buď ulicí Komořanskou nebo po levém břehu přes Lahovice směrem k A1 (nepotvrzená).
 • Freestyle – Lodnická – uzavřeno (technický stav, zajištění odstranění naplavenin a oprav cyklostezky, nebezpečí pádu stromů a větví). Lze využít paralelní cyklotrasy ul. Vltavanů
 • Po celé délce pravobřežních náplavek odstraňování povodňových škod – uzavřeno (čeká se na snížení průtoku Vltavy).
  Objízdná trasa náplavky po Praze 2 po Palackého most po nábřežních zcyklostezkovaných chodnících (úsek u zastávek Výtoň veďte), nebo jízda v provozu, počítejte ale s kolonami. Možná objížďka dopravní zácpy směrem do centra je ulicemi Na Hrobci – Na Výtoni – Pod Slovany – Karlovo náměstí.
  Jako objízdnou trasu náplavky na Praze 1 můžete použít Dvořákovo nábřeží, které je sice uzavřené a opravuje se, cyklisty ale policisté pustí.
 • Podjezd pod Štefánikovým mostem uzavřeno (opravy komunikací a poduličních sítí do 20. 6.)
 • Uzavřený krátký úsek jižně od Libeňského mostu (asi 50 metrů). Zatím se tam nic neděje, ale dají se očekávat stavební práce.
 • Mezi Libeňským mostem a ústím Rokytky průjezdné.
 • U Českých loděnic – otevřeno 15.6. (probíhalo dokončování úklidových prací a odstranění nebezpečných dřevin)
 • Most Barikádníků – Klecánky – uzavřeno (technický stav – podemletí – kaverny, nebezpečné stromy, úklidové práce – nánosy bahna).

Začátek A2 zatím pod bahnem.

A2 u Freestyle parku má odnesené podloží

Trojská lávka: Vypáčené zábradlí, naplaveniny. Na ostrově zvodnělé podloží, kaverny pod komunikacemi.

Tady je docela dobře vidět to, co jinde třeba vidět není.

Další stezky

 • A12/A22 ústí Hlubočepského potoka – Barrandovský most: Průjezdné
 • Folimanka (odbočka od trasy A23 pod Nuselský most) – oficiálně uzavřeno a zřejmě doposud neotevřeno. Pro objetí od A2 směrem na jih Vinohrad doporučujeme vystoupat nahoru Lumírovou a přejet Nuselský most, pro cesty severně od Rumunské ulice Pod Slovany, Na Moráni (tram), U Nemocnice, Kateřinská (dbejte opatrnosti).
 • Trasa 11 mezi hrází hostivařské přehrady a Hostivaří (ul. U Břehu) je průjezdná. Poslední úsek před začátkem zástavby má opáskován vstup do lesa směrem do svahu, páska přes cestu podle všeho byla, ale je stržena (těžko říct, zda oficiálně).
 • I nadále jsou mimo provoz všechny vltavské přívozy (Sedlec, Podbaba, Výtoň, Lihovar, Modřany).

Bylo už zprůjezdněno?

V některých případech víme, že místa nebyla průjezdná, ale nevíme, zda už nebyla zprovozněna. V těchto úsecích uvítáme pouhé potvrzení, že místo je už OK:

 • A22 Park u zámečku v Krči: ? (Objížďka možná ulicemi U Krčského nádraží / Sulickou)
 • Letenské sady (víme, že se běžně jezdí, ale byla už uzávěra odvolána?)

Jako vždy prosíme, o změnách v průjezdnosti cyklotras pište do komentářů nebo na mail redakce@prahounakole.cz.

Změnily uzavřené cyklotrasy po povodních vaše cestování po městě?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Vratislav Filler
Zakladatel mapy a webu Prahou na kole, předchůdců tohoto magazínu. Zaměřuje se analyticky na cyklistickou infrastrukturu, především v Praze. Je členem pražské cyklokomise, poradního orgánu Rady hl. m. Prahy. Působí jako dopravní expert ve spolku AutoMat. Vědecký pracovník zaměřený na přesné aplikace globálních navigačních systémů.

Solver 17. 6. 2013, 08:41

A2 od Libeňského zámečku do centra je průjezdná, nicméně absurdity ještě nekončí. Na 30 metrech od Libeňského mostu směr do centra na vás čeká tohle:

http://soldat.wz.cz/a2.jpg

Druhá značka je na dohled. Je opravdu výživné pokud ujedete z centra nějakých 500m a dojedete k takové značce. Ani bežci, ani cyklisti to vážně nebrali, ale něco tam kopou u těch kurtů, tak je moožné, že přes den tam bude nějaký ten bagr a opravdu neprojedete

Marek Turnovec 17. 6. 2013, 09:20

Díky moc. Dalo by se prosím ještě někde doplnit, ať už do článku, nebo do té mapy, co znamenají zelené čáry a co červené? Zelené je už zprovozněno?

A ještě mě trochu mátlo, že hned ten první obrázek je opravdu jen obrázkem, i když jsou tam ovládací prvky od map (zoom, změna podkladové mapy). Buď by tam přímo mohla být vložená mapa, se kterou by se dalo posouvat (a která by šla zoomovat), nebo bych to nechal jen u odkazu. A nebo dát jako obrázek nějaký celkový pohled na Prahu (jak v podstatě i je), ale bez těch ovládacích prvků...

Vratislav Filler 17. 6. 2013, 09:40

Solver: Děkuji, zakresleno.
Marek Turnovec: Děkuji, bylo to matoucí, obrázek jsem vyměnil.

Lucie Rút 17. 6. 2013, 09:48

Informace o zavrenych sadech vyvesuje magistrat na uredni desce, Letenske sady (narozdil od sousednich Chotkovych) uzavrene jiz nejsou.

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/uredni_deska_a_oznameni/index.html

Stromovkou jsem jela ve ctvrtek, kdyz u Vystaviste zrovna nehlidali policajti. U Slechtovky zahradnici sazeli na zahonky kyticky a vubec ta jizni cast, kudy jsem jela, vypadala dost idylicky, ale vylez u Bubence byl hlidany a solidne opentlovany policejnimi paskami.

Mosquit 17. 6. 2013, 10:20

ad Solver: ano, cestou z centra jsem tu značku také potkal, navíc cesta byla zatarasená obřím bagrem a projet nešlo. Na špatné umístění značky jsem si na místě stěžoval, bylo mi řečeno, že značku tam dávalo TSK.

S obtížemi šlo sejít dolu ke golfovému hřišti.

Jerzy 17. 6. 2013, 10:26

Chotkovy sady byly zavřeny asi tak cca 3 dny při největších deštích. Každý den tam jezdím a jsou tam normálně davy turistů, cyklistů a dnes ráno tam i zahradníci sekali trávu. Ale možná jen někdo neoficiálně odstranil ty pásky od MP na vjezdu...

Lucie Rút 17. 6. 2013, 10:35

Jerzy: Vim, ze se tam jezdi, tak me jejich umisteni v dokumentu z patku mezi zavrenymi sady prekvapuje, ale jsou tam napsane. Mam osobne pocit, ze magistrat dost kasle na lidi, protoze jak jsem projizdela Stromovkou, nikdo tam v te oblasti zadne stromy nezkoumal, tak mi prijde, ze kdyby se chtelo, mohlo by to byt vyreseno mnohem rychleji a umoznen prujezd v jizni casti. Jen jim asi prislo jednodussi to zavrit cele, ze se prece lidi nezblazni. Ale jak je postrcit, to opravdu netusim.

Petr Dlouhý 17. 6. 2013, 10:50

Marek Turnovec: Na Liniové prvky se dá klikat, a tam je uvedeno víc informací o samotné uzavírce.

Jirka 17. 6. 2013, 10:53

Jen doplnim, ze aktualne je neprijemna neznacena uzavirka na Podbabske.
Asi 200metru pred svetelnou krizovatkou, kde lze odbocit do Sarecke jsou na obou stranach vykopove prace.

Nelze objet jinak, nez slezt do vozovky a zase naskocit na stezku.

Skoky 17. 6. 2013, 11:46

Aktualne - dnes rano (17.6.) jsem projel A2 (resp. z Vraneho nad Vltavou) az do centra. Uzavrena je pouze cast naplavky (po Vyton) a kraticky objezd je po parkovisti v Modranech. Jinak je uz cela prujezdna bez problemu. Co se tyce useku Zbraslav-Vrane nad Vltavou tam je naplavene bahno na useku cca 100m pred Vranym nad Vltavou, ale da se to obejit vedle svodidel. Cili uz celkem pohoda.

MaLer 17. 6. 2013, 14:40

A tusite nekdo, jak to vypada od Zbraslavi pres Radotin a pak dal podel Berounky? Chceme jet o vikendu do Zadni Trebane, tak jestli to neodpiskat...
Diky!

Petar 17. 6. 2013, 20:23

Vážení, jsem cyklokoordinátor TSK (jinak jezdím po Praze na kole přes 40 let, opravdu, tak jsem stár:-) ), tak se k tomu také vyjádřím.
Fotky k článku jsou z úterka a ze středy. Jasně, projel jsem všude. ALE - všechny úseky, co jsou uzavřené (neprůjezdné), tak je to kvůli bezpečnosti. Já mám samozřejmě práh bezpečnosti asi jinde, ale všechny je proto, kdyby nááhodou .... Viděl jsem mapky geoprůzkumu (zrovna ulice V Podbabě), a je to překvapující, co je pod zemí. Totéž Stromovka. Vraťovi F. to pošlu, jen tak pro zajímavost.
Pokud někde uvidíte nějakou "špatnost" pro cyklisty (viz. Solver), klidně to pošlete na moji pracovní adresu: petr.introvic@tsk-praha.cz
Dík
Petr

Jitka 18. 6. 2013, 11:29

Souhlasím s Petrem, ukázkou je podemletý břeh u Negreliho viaduktu x Pobřežní, z pohledu od cyklostezky na řeku celkem pohodové místo, ale pohled od vlaku či vody, podemletý břeh do hloubky 2 m ty pásky asi nejsou pro srandu králíkům, ale za Stromovku bych se přimluvila.

Petr Dlouhý 18. 6. 2013, 11:47

MaLer: Netuším, ale rád do mapy přidám informace i o úsecích kus za Prahou, když dostaneme info.

Jitka: Kde všude je to tam uzavřené? Rád bych to vyznačil do mapy.

Petr Dlouhý 18. 6. 2013, 11:51

Jirka: Šáreckou je myšlená ulice V Podbabě (Šárecká je úplně jinde)? Před znamená ze kterého směru? O jak dlouhý úsek jde?

Jitka 18. 6. 2013, 14:27

Todle je včerejší zpráva z Prahy 7 http://praha7.cz/15346_Stromovka-Cisarsky-ostrov-i-cyklostezky-stale-zavreny

Jirka 18. 6. 2013, 14:39

@Petr Dlouhy: Vcera to bylo rozkopano na urovni tehle budky.
google street view

Klíma 19. 6. 2013, 21:22

Další kus nábřeží zprůjezdněn:
Odpoledne asi kolem 18 již zcela průjezdná trasa pod Štefánikovým mostem, i pro auta, a rovněž tak náplavka na Františku. Jediným omezením tak na trase Rokytka - Podolí je uzávěra náplavky na Výtoni kde ústí Botič.

Petr Dlouhý 19. 6. 2013, 23:51

Klíma: Změnil jsem to v mapě.

Jakub 20. 6. 2013, 23:15

Stromovka dnes již průjezdná podél řeky: Za Císařskými mlýny a Za elektrárnou. Nasměrovali mě tam od Papírenské sami MP, tak snad i legálně.

Petr Dlouhý 20. 6. 2013, 23:43

Jakub: Tak to je skvělá zpráva, protože mě to objíždění přes Letnou už vážně začínalo dost štvát. Změnil jsem to v mapě.

David Mikovec 21. 6. 2013, 09:48

Stromovka bude dnes zpřístupněna částečně :

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zakaz_vstupu_jeste_plati_pro_zahradu.html

http://www.slechtovka.com/

Lucie Rút 21. 6. 2013, 11:01

Ve Stromovce zustava zavreny kousek uprostred, mapka zde: http://urdeska.praha.eu/files/Usnesen%C3%AD%201094.pdf?ids=dMiXF2WjSvDG8hCV2ef8mA==

Krome casti Stromovky z parku zustava uzavrena zahrada Kinskych, vsechny ostatni by mely byt otevrene.

Petr Dlouhý 21. 6. 2013, 13:24

Stromovku jsem v mapě změnil, otevřenou část Petřína udělal Vráťa. Taky jsem označil jako otevřenou Jezerku.

Kdyby něco neodpovídalo realitě, tak napište.

Štěpán Cirkl 22. 6. 2013, 10:38

Podle informací na ČT24 začal fungovat přívoz P3 (Veslařský ostrov - Lihovar). V reálu neověřeno.

Lucie Rút 22. 6. 2013, 17:37

Jedete-li od Roztok do Prahy, tak na krizovatce s Kamyckou to vemte rovnou po silnici pres kruhac. Cyklostezka je uzavrena kvuli vykopovym pracem, ale je to oznacene az dole za autobusovou zastavkou.

Petr Dlouhý 24. 6. 2013, 22:43

ŠC: Podle stránek přívozů by měly být otevřené P3 a P5. Doplnil jsem to do mapy.

Jitka 26. 6. 2013, 18:20

Pro vysoký stav vody zase přerušeno

Od 31.5.2013 do odvolání, od 22.6. obnovení provozu P3, od 25.6. 19:00 opětovně uzavřen přívoz P5!
http://www.ropid.cz/mimoradnosti/!-provozni-mimoradnost----prerusen-provoz!-linky-p1,-p2,-p5,-p6__s187x1912.html

Petr Dlouhý 26. 6. 2013, 21:00

Jitka: Díky, vyznačeno.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Tři nové cykloobousměrky na Praze 6
Praha,

Tři nové cykloobousměrky na Praze 6

06. května. 2024, 5min. čtení6