Rekola doplňují flotilu sdílenými kluzáky

Publikováno: 10. února. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 16. února. 2021
Úvodní foto: Adam Hříbal
Publikováno: 10. února. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 16. února. 2021
Úvodní foto: Adam Hříbal

Vzhledem k rekordní sněhové nadílce přišel bikesharing Rekola s dalším prostředkem sdílené mikromobility. Jsou jím růžové kluzáky, které jsou dostupné na pěti pražských kopcích.

Rekola jich obstaraly přibližně 20. Nachází se na Petříně, Letné, Vítkově, v Riegrových sadech a Stromovce. K pevným bodům jsou přivázány číselnými zámky a uživatel si je může odemknout přes aplikaci. Vypůjčení stojí 10 Kč na půl hodiny, jde tedy o levnější dopravní prostředek než růžová kola.

Cena bude symbolická, po jízdě plánujeme přidat možnost přispět přímo v aplikaci na Nocleženku. Přeci jen ne pro všechny je největší zima za posledních 10 let radostí. (Rekola)

Každý kluzák má své unikátní jméno, nechybí Hrouda sněhu na VáclavákuOlaf nebo Mácha – ten je podle Rekol jeden z mála, kdo může na celém Petřínu bobovat – má zde totiž vlastní sochu.

Netradiční růžová mikromobilita

Není to poprvé, co tato firma obstarala netradiční dopravní prostředky. Boby, sáňky či talíře půjčovala už dříve. V létě fungovala také půjčovna odrážecích koloběžek a nebo skateboardů. Na Vltavě dokonce jednu dobu fungovaly také rekolí paddleboardy.

Je třeba dodat, že stále funguje klasický růžový dopravní prostředek – sdílená městská kola. Ty nechala firma v dosud nevídaném množství na ulicích Prahy i v zimě.

 

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3