Žižkov získá dvě nové cykloobousměrky

Publikováno: 16. února. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 18. února. 2021
Autor: Martin Šnobr
Úvodní foto: Václav Kříž
Publikováno: 16. února. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 18. února. 2021
Autor: Martin Šnobr
Úvodní foto: Václav Kříž

Na Žižkově nejsou cykloobousměrky častým jevem. Přes velikost této čtvrti jsou zde pouze dva krátké úseky cykloobousměrek: 100 metrů dlouhý úsek Jeseniovy a 90 m úsek Lupáčovy. Letos k nim přibudou další dva úseky, vyznačení by mělo proběhnout v dubnu.

Lupáčova

5 z 8 členů dopravní komise Prahy 3 hlasovalo pro zavedení cykloobousměrky v severní části ulice Lupáčova na Žižkově. Ta umožní lidem na kole kratší průjezd po zamýšlené cyklotrase A421. Zároveň naváže na v roce 2014 zřízenou cykloobousměrku v jižním úseku Lupáčovy. V současné době musí cyklisté tento úsek objíždět po ulicích Chelčického a Rokycanova, což zajížďku 70 metrů a nepohodlnou jízdu po dlažbě.

Bývalé vedení radnice tuto úpravu v roce 2017 zamítlo s tím, že: „Praha 3 svým charakterem  není kvůli kopcovitému profilu a  úzkým komunikacím pro zavádění bezpečného protisměrného provozu cyklistů bez dalších úprav organizace dopravy vhodným místem.“ Podrobněji jsme o tom psali zde.

Chlumova

Nedaleko od Lupáčovy vznikne stejné opatření v ulici Chlumova, která přesně navazuje na Žižkovský tunel a drážní cyklostezku. V obou ulicích budou cyklisté vedeni protisměrným cyklopiktokoridorem.

Martin Šnobr

Student architektury se zájmem o urbanismus, udržitelnou dopravu a fungování měst. Členem redakce je od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat