Žižkov získá dvě nové cykloobousměrky

Publikováno: 16. února. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. října. 2021
Úvodní foto: Václav Kříž
Publikováno: 16. února. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. října. 2021
Úvodní foto: Václav Kříž

Na Žižkově nejsou cykloobousměrky častým jevem. Přes velikost této čtvrti jsou zde pouze dva krátké úseky cykloobousměrek: 100 metrů dlouhý úsek Jeseniovy a 90 m úsek Lupáčovy. Letos k nim přibudou další dva úseky, vyznačení by mělo proběhnout v dubnu.

Lupáčova

5 z 8 členů dopravní komise Prahy 3 hlasovalo pro zavedení cykloobousměrky v severní části ulice Lupáčova na Žižkově. Ta umožní lidem na kole kratší průjezd po zamýšlené cyklotrase A421. Zároveň naváže na v roce 2014 zřízenou cykloobousměrku v jižním úseku Lupáčovy. V současné době musí cyklisté tento úsek objíždět po ulicích Chelčického a Rokycanova, což zajížďku 70 metrů a nepohodlnou jízdu po dlažbě.

Bývalé vedení radnice tuto úpravu v roce 2017 zamítlo s tím, že: „Praha 3 svým charakterem  není kvůli kopcovitému profilu a  úzkým komunikacím pro zavádění bezpečného protisměrného provozu cyklistů bez dalších úprav organizace dopravy vhodným místem.“ Podrobněji jsme o tom psali zde.

Chlumova

Nedaleko od Lupáčovy vznikne stejné opatření v ulici Chlumova, která přesně navazuje na Žižkovský tunel a drážní cyklostezku. V obou ulicích budou cyklisté vedeni protisměrným cyklopiktokoridorem.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Kolik cyklostezek přinese Praze rok 2024?
Praha,

Kolik cyklostezek přinese Praze rok 2024?

03. dubna. 2024, 4min. čtení6