Lidštější křižovatka na pražském Rašínově nábřeží. Nové přechody i cyklopropojení

Publikováno: 03. června. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. října. 2021
Publikováno: 03. června. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 20. října. 2021

Hlavní město pokračuje v rekonstrukcích semaforových křižovatek. Současné vedení města se snaží, aby jejich rekonstrukce zlepšily i prostupnost při chůzi nebo při jízdě na kole. Další z takových „lidštějších“ křižovatek je křížení Rašínova nábřeží s Libušinou ulicí nedaleko znamé kubistické Kovařovicovy vily na Praze 2.

Nový přechod a cyklopropojení

Křižovatka získala po rekonstrukci kromě nových černě zbarvených semaforů také širší ostrůvek a zcela nový přechod na jižní straně křižovatky. Ten funguje smíšeně pro pěší i cyklisty. Poslouží tak těm, kteří chtějí od Vltavy z cyklotrasy A2 pokračovat směrem po páteřní cyklotrase A23 například do Nuslí. Lidé jedoucí na kole v opačném směru z Nuslí směrem k Vltavě mohou při jízdě z Libušiny nově jet rovně a najet tak přes snížený obrubník na stezku pro pěší a cyklisty vedoucí nad náplavkou.

Ve všech 4 směrech křižovatky přibyla také předsunutá stání pro cyklisty. Slabým místem zůstal příjezd na kole po vozovce směrem od Vyšehradského tunelu. Zde stále fungují dva úzké řadící pruhy, ve kterých se lidé jedoucí směrem do centra musí řadit do levého pruhu – a auta je tak nemůžou objet.

Úpravy křižovatky již naleznete v naší mapě.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat