Praha: Křižovatka mezi Třeboradicemi a Hovorčovicemi je bezpečnější i pro cyklisty

Publikováno: 14. července. 2022, 2 min. čtení
Publikováno: 14. července. 2022, 2 min. čtení

V posledních dnech byla dokončena úprava křižovatky silnic Schoellerova a Za Tratí severně od Třeboradic na severu Prahy. Došlo zde ke zvýšení bezpečností automobilové, cyklistické i pěší dopravy.

Křižovatka byla dříve řešena pomocí „trojúhelníku“ tří komunikací. Rekonstrukce BESIP všechny sjednotila do křižovatky tvaru „T“.

Místem prochází pražská okružní cyklotrasa 8100, kterou nové uspořádání zohlednilo. Lidé na kole jedoucí z Třeboradic do Hovorčovic i naopak nově mohou využít 800 metrů nově legalizovaného asfaltového chodníku podél frekventované Schoellerovy.

Jak to funguje?

Směrem do Hovorčovic z hlavní odbočí cyklisté nově vlevo do ulice Za Tratí, kde je piktokoridor navede na chodník, po kterém lze bezpečně pokračovat až do Hovorčovic. Směrem do Třeboradic mohou lidé přijet též po legalizovaném chodníku. Zpět do ulice Schoellerova se z něj dostanou novém sdruženém přechodu pro chodce a cyklisty v ulici Za Tratí.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

D. 14. 7. 2022, 18:54

Jezdím tam skoro denně už několik let Schoellerova Hovorčovice, a právě při příjezdu z Hovorčovic je situace spíš horší.

1. To že je ten úzký panelový chodníček legalizovaný není směrem do prahy značeno, značka s číslem cyklotrasy je pořád v příkopu mezi silnicí a chodníčkem jak byla
2. Chodníček je trvale zarostlý trávou, posekal se po dlouhé době až teď, asi aby to u napojení nevypadalo tak blbě, uvidíme kdy to zas zaroste
3. Je to tam otevřené týden a zatím každý den mě tam v šílený rychlosti lízlo auto, div nevezme ostrůvek, aby to na tý přednosti do ul. U Trati zabrzdil o 2 vteřiny dřív
4. Když pojedu po chodníčku, a skončím na přejezdu za křižovatkou, nejen že mě v provozu jaký tam je nemusí nikdo pustit, ale skončím buď na druhé straně mezi zábradlím nebo to seknu z přejezdu do silnice a obkroužim si to z druhý strany, zase bez přednosti

Tohle neni cykloinfrastrukutura, ale vtip

Budu dál jezdit silnicí, a nově teda asi blokovat před křižovatkou celej pruh aby mi to tam někdo nešvihnul doprava

úplnej bizár pak je že bus to v neděli mezi ostrůvky nevytočil tak to vzal protisměrem, naštěstí tam ta 110 jezdí "dvakrat denně při úplňku".

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy
Praha,

Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

15. června. 2024, 2min. čtení4