Praha 21 položila na cyklostezku Ježovická nový asfalt

Publikováno: 14. září. 2022, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. září. 2022
Úvodní foto: Praha 21
Publikováno: 14. září. 2022, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. září. 2022
Úvodní foto: Praha 21

Stezka pro pěší a cyklisty v ulici Ježovická je jednou z mála cest, jak bez kontaktu s auty z Újezdu nad Lesy dostat do obce Sibřina. Praha 21 ji nyní pomocí nového asfaltového povrchu a odpočinkového přístřešku modernizovala.

„Tato stezka je napojena na síť cyklotras v okolních městských částech. Naším záměrem bylo to, aby všechny cyklostezky vypadaly jednotně, i proto jsme se inspirovali krásným posezením, které instalovali již dříve na stezkách kolegové z MČ Praha – Běchovice. V budoucnu bude cyklotrasa také sloužit pro napojení do Středočeského kraje. Na „Ježovické“ nyní chybí pouze osadit nové lavičky, koš a stojan na kola u přístřešku. Kompletně bude stezka dokončena během 2 týdnů,“ doplnili zástupci městské části.

Akci finančně podpořil pražský magistrát. Předchozí povrch stezky této kilometr dlouhé stezky byl nezpevněný.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

újezďák 18. 9. 2022, 21:12
4
1

Je to zvláštní, ale v naší obci je to opozicí prezentováno jen jako " další protipřírodní akce ODS", která asfaltováním zničila " přirozenou cestu" a znemožnila místním chodit do přírody s pejsky aniž by jim na asfaltu" hořely tlapičky" . Ne že by se tam na kole nedalo jezdit už předtím, ne že bych byl přítelem asfaltu, ale prostě mi přijde zábavné sledovat jak se proti ozvali místní Piráti nebo místní zelený spolek Újezdský strom . Paní z koalice Pirátů a Stan dokonce prohlásila, že to tam dopadne jako v našem lese, kam už kvůli cyklistům na asfaltce ,ze které se stala magistrála, nemůže s dětmi a přišla tak o další místo kde je může učit jezdit na kole . Ono je tedy před volbami ale stejně je to zvláštní, ODS staví cyklostezku a Pirátstvo se zelenými prskají :)

mirek 1. 10. 2022, 21:16

Asi proto, že tohle opravdu moc potřeba není. Dalo se tudy bez problém jet i dřív. Naopak chybí stezka Újezdem podél hlavní I/12 i stezky kolmo na ní přes obec. Díky bohu aspoň za ten kousíček, co se staví k nádraží, tam to je opravdu o život a jsem zvyklý jezdit v provozu.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3