Semafor před Vyšehradem už nebrzdí lidi na kole

Publikováno: 08. května. 2024, 1 min. čtení
Publikováno: 08. května. 2024, 1 min. čtení

Semafor před Vyšehradskou skálou zabraňuje tomu, aby kolony aut v tunelu brzdily tramvajovou dopravu. Od konce března se již světelná závora nevztahuje na cyklisty, ti zde mají stále zelenou.

Pražský magistrát na křižovatce Podolské nábřeží – U Podolského sanatoria pod stávající semafor doplnil menší semafor pro cyklisty. Ten umožňuje řídit cyklo-dopravu nezávisle na dopravě automobilové. Lidé na kole tak mají stále zelenou.

Pokud hrozí tvorba kolony ve Vyšehradské skále, autům padne červená, zatímco na kole je možné pokračovat dál. Zlepšil se tak provoz na nejfrekventovanější pražské cyklotrase A2.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

MaT 8. 5. 2024, 13:01
13
1

Dobrý nápad. Něco podobného bych velmi uvítal na křižovatce Duškova × Tomáškova. Tam byť je to od Motola hlavní směr, tak většinu času svítí červená. Dlouhou zelenou mají z té Tomáškovy, kde většinou přijede jen pár aut. A je to myslím jen proto, aby se jim neucpával tunel Mrázovka, nebo pak dál Plzeňská a Radlická kolem Anděla. Ale dělají tam snad kolony cyklisté? Ne...

A čekat tam pokaždé tak dlouho na zelenou je docela nepříjemné – zrovna v těchto místech je to tam dost sevřené a exhalace z aut se tam celkem drží. Proč zde tedy nevymyslet nějaké podobné řešení, které by cyklisty na Anděl pustilo dřív?

Tomek 9. 5. 2024, 09:11

Doslova a bez sarkazmu úžasné! Na Prahu...

Piskvor 9. 5. 2024, 10:00

Úžasná je tam hlavně ta značka "prosíme pěkně, nejezděte na červenou, aspoň ne tady." To je tak nějak Praha v kostce.

Šlapka 9. 5. 2024, 13:08
12
1

Ještě prosím dořešit cyklosemafor u výjezdu z náplavky u Mánesa. Sice tam je detekce, ale čeká se snad pět minut. Stojím tam vždycky jediný a dalších 20 cyklistů na to nemá nervy a stříhá to po chodníku vedle Mánesa.
Semafor tak tam je prakticky na nic.

Petbrab 10. 5. 2024, 10:09

@Šlapka: jo to s tím Mánesem jsi napsal přesně. Asi nechají cyklistu vydýchát a uklidnit před provozem od Mánesa po Rudolfinum. :))

Ondra 10. 5. 2024, 13:24

@šlapka - kdyby jen cyklisté, na červenou to berou i motoristé

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Tři nové cykloobousměrky na Praze 6
Praha,

Tři nové cykloobousměrky na Praze 6

06. května. 2024, 5min. čtení6