Mezi Lužnou a Valašskými Příkazy je nový úsek cyklostezky Bevlava

Publikováno: 30. června. 2024, 3 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Obec Lužná
Publikováno: 30. června. 2024, 3 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Obec Lužná

Lidé se mohou na kole projet po nové úseku cyklostezky Bečva – Vlára – Váh (Bevlava) mezi obcemi Lužná a Valašské Příkazy na hranici zlínského a vsetínského okresu. Nově otevřený úsek je dlouhý přes 11 kilometrů. Je součástí dálkové mezinárodní cyklotrasy Bevlava, která po svém dokončení propojí Zlínský kraj se slovenským regionem Pováží, sdělila ČTK mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

Mezinárodní cyklotrasa Bevlava o plánované délce asi 64 kilometrů chce propojit povodí Bečvy, Vláry a Váhu, její název vychází ze jmen daných řek. Postupně ji buduje volné sdružení obcí Hornolidečska, Valašského Klobucka a slovenských obcí. Bevlava je jednou ze čtyř dálkových tras Zlínského kraje.

Náklady na stavbu nového úseku byly 269 milionů korun, kraj dal 51,5 milionu korun. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury činila 193,5 milionu korun. „Je to historicky nejvyšší částka získaná na výstavbu cyklostezky ve Zlínském kraji. Proto se vedení kraje rozhodlo tento záměr podpořit. Bez finanční pomoci kraje a spojení sil všech aktérů by totiž takto nákladný projekt nemohl vzniknout. Jsem rád, že se do něj obce pustily, a děkuji všem, kdo se na výstavbě podíleli. Počítáme také s další podporou do území, abychom síť cyklostezek měli kompletní,“ uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

Úsek mezi obcemi Lužná a Valašské Příkazy navazuje na první etapu Bevlavy, úsek z Lužné do Ústí je dlouhý asi deset kilometrů. Hotová je také cyklostezka z Valašských Klobouk do Brumova- Bylnice a směrem ke státní hranici. „Před dokončením je už také jižní část cyklostezky. K otevření celé trasy v délce 64 kilometrů nyní zbývá propojit Valašské Příkazy přes obec Poteč do Valašských Klobouk a dobudovat menší úsek za Svatým Štěpánem ke státní hranici,“ uvedla mluvčí.

Tento článek vychází s podporou Ministerstva životního prostředí. Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP. Cílem projektu je zvyšování povědomí o podmínkách pro cyklodopravu prostřednictvím regionálního zpravodajství online magazínu Městem na kole.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat