Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

Publikováno: 15. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 17. června. 2024
Úvodní foto: A. Lidell
Publikováno: 15. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 17. června. 2024
Úvodní foto: A. Lidell

V Praze 9 je podél Granitovy ulice téměř plně otevřena nová stezka pro pěší a cyklisty. Vznikla v rámci nově vznikající čtvrti Suomi a Lappi Hloubětín. Je součástí dlouho plánovaných propojení v rámci Severovýchodní cyklomagistrály.

Stavba s asfaltovým povrchem o délce 320 metrů navazuje na další nové stezky v areálu. Místem je plánováno vedení cyklotras A43 a A7. Ty se napojují na cyklostezku Rokytka (pražská cyklotrasa A26, mezinárodní EuroVelo 4 a česká cyklotrasa č. 2), která prochází skrze Vysočany po bývalé železniční vlečce až do Libně.

V současnosti se jedná u stezky podél Granitovy o spíše slepou odbočku z vysočanské stezky. Do budoucna by ale měla stezka podél Granitovy podjet po trase bývalé vlečky Kolbenovu a zde se napojit na hlavní koridor Severovýchodní cyklomagistrály.

Napojení stezek kolem nového sídliště Suomi a Lappi na cyklotrasu A26 pak bylo doplněno před přibližně dvěma lety. Zacelena tak byla krátká mezera mezi jinak pohodlnými asfaltovými úseky cyklostezek, která zde zůstávala z důvodu nedořešených majetkových poměrů.

Součást Severovýchodní cyklomagistrály

Nová stezka je částečnou etapou 7.1 výstavby Severovýchodní cyklomagistrály. Ta stezku provede podél ulice Sámská, pod Kolbenovou a podél železniční trati až ke Klíčovu. Navazující etapa 8 už je na 300 metrů dlouhém úseku při developmentu AFI Hloubětín dokončena. Prostřední úsek o délce 800 metrů stále chybí. Jeho výstavba je navázána na rozvoj plánované výstavby soukromými investory. Datum přesné realizace se tak stanovuje jen obtížně.

Celá oblast v posledních letech prochází výraznými změnami. Na dané téma připravujeme přehledový článek.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Bohdan 16. 6. 2024, 07:21

Akorat ze se tam nedá nikde (legálně) parkovat BS, protože tento developer je úplně mimo, k SVJ se pro povoleni nedostaneš a MČ, světě div se, zase zaspala.

Tonda 16. 6. 2024, 13:35

To nevypadá moc široké, má to aspoň 2 metry? A ta ulice se jmenuje Granitova, takže podél Granitovy.
https://mapy.cz/s/nacugaraze

Martin Šnobr 17. 6. 2024, 10:43

Tonda – díky moc, opraveno.

Tonda 17. 6. 2024, 14:48

Martin Šnobr, ještě popisky fotek. :-)

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3