Trhy před Rudolfinem již nebudou omezovat průjezd

Publikováno: 13. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 12. června. 2024
Úvodní foto: Bára Soukupová
Publikováno: 13. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 12. června. 2024
Úvodní foto: Bára Soukupová

Pravidelně pořádané trhy na náměstí Jana Palacha v Praze před Rudolfinem by do budoucna již neměly omezovat průjezd po jedné z pražských nejvýznamnějších cyklotras, nadřazené cyklotrase A2, která vede severojižním směrem po pravém břehu Vltavy. Na sociální sítích to oznámila předsedkyně pražské cyklokomise Bára Soukupová (Piráti).

Trhy v tomto místě opakovaně zabíraly celý prostor náměstí a průjezd po nadřazené cyklotrase A2 tak byl velmi komplikovaný. V případě velké návštěvnosti bylo velmi obtížné místem s kolem i jen projít.

To by mělo být do budoucna minulostí. Bára Soukupová uvedla, že u nového povolení trhů se na zachování koridoru pro průjezd po cyklotrase myslelo. V budoucnu tak bude ponechán tři metry široký pás pro průjezd po cyklotrase A2.

Obdobně by se mělo postupovat i na dalších pražských cyklotrasách. „Budeme požadovat i na ostatních místech hlavních, páteřních a nadřazených cyklotras, aby povolení záborů silničně správním úřadem reflektovala i cyklistickou dopravu,“ dodala pro Městem na kole Bára Soukupová.

Nová cyklistická infrastruktura v Praze

Tento článek vyšel za finanční podpory hlavního města Prahy v rámci projektu „Cyklisté sobě pro Prahu“. Projekt zajišťuje soustavné informování o nové cyklistické infrastruktuře v Praze.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Komentáře k článku

Neo Moucha 13. 6. 2024, 09:26
11

Konečně! Palec nahoru!

David Španěl 13. 6. 2024, 10:39
7
0

Super, teď už jenom nějak lépe vyřešit křížení A2 s IAD a tramvajemi přijíždějícími po Mánesově mostě, ideálně aby se nemuseli cyklisté přijíždějící směrem od jihu řadit na světelné křižovatce v Křižovnické mezi IAD.

Minimálně zlegalizovat průjezd kratičkou jednosměrkou u památníku Jana Palacha. Ideální by bylo ještě lépe vydláždit koridor cyklotrasy v místě křížení a na náměstí hladkou dlažbou, a rozšířit mezeru mezi antiparkovacími sloupky.

soup 15. 6. 2024, 22:43

@David Španěl:
Co myslíte tím "aby se nemuseli cyklisté přijíždějící směrem od jihu řadit na světelné křižovatce v Křížovnícké mezi IAD"? Vždyť ul. Alšovo nábřeží & Veslavínova už jsou cykloobousměrné. (Druhá věc je teda dostat se levým odbočením do té Veslavínovi in the first place, ale v době spičky to tam stejně stojí, takže to není tak nebezpečný.)

Kuba 15. 6. 2024, 22:56

soup: když přijedete těmito ulicemi na konec Alšova nábřeží u mostu, je tam asi 10 metrů jednosměrky proti vám, která míří na pokračování stezky kolem Rudolfina, takže to člověka žene doprava ke Staroměstské.

Neo Moucha 17. 6. 2024, 10:13

Pravda, já si to vůbec neuvědomoval a porušoval zákaz odbočení doleva... https://mapy.cz/s/hevucogulu

Petr Kv. 17. 6. 2024, 20:08

Hezké, ale nevěřím, že to tak bude. Stánky postaví blbě nebo se budou roztahovat i za nimi, jak už to tak bývá i teď.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3