Nymburk opraví chodníky v Tyršově ulici, na části přibude pruh pro cyklisty

Publikováno: 16. ledna. 2024
Zdroj: ČTK

Nymburk letos začne s opravou chodníků a parkovacích stání v Tyršově ulici, na části přibude pruh pro cyklisty, doplní se osvětlení na přechodech, kdy chybí. Radnice začátkem ledna vyhlásila tendr na stavební firmu. Hodnota zakázky je 29,3 milionu korun bez DPH, většinu nákladů pokryje město z dotace. Práce by měly začít na jaře a potrvají dva roky, řekl ČTK místostarosta Zdeněk Vocásek (ODS).

Rekonstrukce je plánovaná na celou ulici od náměstí po křížení s ulicemi Luční a Okružní. „Jedná se o poměrně dlouhý úsek, proto jsme práce rozložili do dvou let,“ řekl Vocásek. Chodníky podél vytížené silnice jsou v nevyhovujícím stavu například kvůli předchozím opravám sítí. Rekonstrukce má zvýšit bezpečnost chodců, na části přibude ve směru do centra také pruh pro cyklisty.

Opravou projde vedle chodníků i veřejné osvětlení, autobusové zastávky, vzniknou podélná parkovací stání. Práce budou rozložené do tří etap. S dokončením prvních dvou, které zahrnou úsek od náměstí po železniční přejezd, se počítá ještě letos.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat