Spolek AutoMat zve na akci o udržitelném urbanismu a mobilitě MĚSTEM

Publikováno: 30. září. 2025

Akce navazuje na stejnojmenný filmový festival z minulých let a uskuteční se v úterý 21. října 2025 od 18:00 ve Velkém mlýně, U Českých loděnic 40, Praha 8. Vstup je zdarma, předchozí registrace zde. FB událost zde.

Program:

18:00 – workshop o používání cargokol ve městě
19:00 – promítání dokumentu Status Quo (ČR)
20:30 – debata s tvůrci a protagonisty filmu

O filmu:
Praha je město, kde se o ulici svádí tichý boj – mezi auty, chodci a těmi, kdo volí kolo. Dokumentární film Status Quo sleduje trojici protagonistů, jejich každodenní rituály a proměny vnímání města. Z perspektivy sedla kola zkoumá, jak se mění vztah člověka k prostoru, k druhým lidem i k sobě samému, a klade otázku, zda může kolo vrátit městu jeho lidský rozměr.

Režie: Matouš Bičák, 2025, FAMU. Projekt finančně podpořilo hl. m. Praha.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Chcete v Česku lepší podmínky pro cyklodopravu?
Podpořte nás, stačí i 100 korun. 💙🚲

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat