Cyklodílna v Truhlářské: Přehazovačka, řetěz a blatníky

Publikováno: 30. září. 2009, 1 min. čtení
Aktualizováno: 01. dubna. 2012
Autor: Hynek Hanke

JIŽ DNES 30. září proběhne od 17:30 do 20:30 další — už čtvrtá v pořadí — svépomocná cyklodílna v Truhlářské 11, Praha 1. Bude rozdělena na dvě různě zaměřená témata. Prvním bude péče o řetěz a jeho výměna – už jsme to nakousli dvakrát a tentokrát se tomu budeme věnovat naplno. Druhé téma nebude opravárenské, ale sezónní: budeme vyrábět nízkonákladové blatníky. Pro lepší představu se podívejte na následující odkaz. Přijeďte se zdarma něčemu přiučit, přijeďte si něco opravit i vyrobit — a přikusovat k tomu veganské občerstvení. Nikdy nebude lepší, než s příchutí kolomazi!

Tak jako na předchozích cyklodílnách se ale i na této určitě dostane na další konkrétní problémy dorazivších kol. Rádi vám například pomůžeme s montáží světel a blikaček, které jsou v čase krátkých dní a dlouhých nocí obzvláště potřeba.

Svépomocná cyklodílna probíhá v Truhlářské 11 každou druhou středu od 17:30 do 20:30. Na jejím chodu se podílí lidé z kolektivu Milada, příznivci Auto*Matu a jejich přátelstvo. Vstup je volný, přivítáme však příspěvek na občerstvení a nářadí. Pokud máte nářadí vlastní, přivezte si ho, bude se vám hodit. Máte-li staré ale použitelné nářadí nebo díly, věnujte nám je do společného fondu dílny.

Hynek Hanke
První šéfredaktor tohoto online magazínu (tehdy ještě pod názvem Prahou na kole). V redakci působil mezi lety 2008 a 2011.

bbelo 2. 10. 2009, 19:37

nemohl by to tam nekdo natacet?
ja nikdy nemam cas

Janďour 18. 10. 2009, 13:48

Myslíš jako že bysme vzali kameru a natáčeli průběh dílny? To bychom asi nezvládli a musim říct, že uplně jasně nechápu ani účel. Návodů jak opravit kolo je na netu asi celkem dost, fotky zachycující něco z dílen taky. Je potřeba něco víc?

Ad čas - od příště (4. 11.) se jen tak mimo posouvá začátek na šestou.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat