Shrnutí roku 2012

Publikováno: 02. ledna. 2013, 2 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021
Autor: redakce

V dubnu 2012 jsme po čtyřech letech nasadili zcela přepracovaný vzhled webu. V souvislosti s tím jsme přepracovali i sérii návodů, která nyní vychází s názvem Do města na kole.

V zimě jsme jako první informovali o téměř padesátiprocentním nárůstu intenzit cyklodopravy v roce 2011. Díky účasti Auto*Matu na mezinárodním projektu jsme mohli získat zkušenosti ze zahraničních měst jako je Sevilla a Vídeň. Kodani jsme věnovali šestidílnou sérii. Přetiskli jsme i čtenářské reportáže ze vzdáleného Tokia nebo problematické Ukrajiny. Prahou na kole zajišťovalo ke kampani Do práce na kole soutěž o návrh nejlepšího cykloopatření pro Prahu.

Prahou na kole se ale věnovalo i tématům, spojujícím se s cyklistickou dopravou na první pohled jen volně. Čtyřdílný seriál jsme věnovali obtížným podmínkám, jaké mají ve městě pěší. Zhodnotili jsme výhody snížení rychlosti v místních ulicích na 30 km/h pro cyklisty. Informovali jsme o charakteru vysoce kvalitní cyklistické infrastruktury v zahraničí (tzv. cyklodálnice).

Na podzim se vyhrotila situace kolem fungování cyklistické dopravy na magistrátu a rozpočtu hlavního města, kde po deseti letech hrozilo vynulování rozpočtu na investice do rozvoje cyklodopravy. Prahou na kole informovalo o dění a nakonec se stalo součástí občanské výzvy požadující investování 1% pražského dopravního rozpočtu na cyklistickou dopravu, kterou během pouhých čtyřech dnů podpořilo 860 lidí. V rozpočtu na rok 2013 bylo nakonec schváleno 25 milionů Kč.

Web Prahou na kole se dostal do finále ankety „Křišťálová lupa“ a v kategorii Obsahová inspirace získal pěkné osmé místo.

Stránky webu mají za rok 280 556 unikátních zobrazení (145 835 návštěv) a 345 219 shlédnutí.

redakce
Redakční tým online magazínu Městem na kole

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Ohlédnutí za rokem 2022 v redakci
Redakční blog,

Ohlédnutí za rokem 2022 v redakci

06. března. 2023, 16min. čtení4