Shrnutí roku 2012

Publikováno: 02. ledna. 2013, 2 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021
Autor: redakce

V dubnu 2012 jsme po čtyřech letech nasadili zcela přepracovaný vzhled webu. V souvislosti s tím jsme přepracovali i sérii návodů, která nyní vychází s názvem Do města na kole.

V zimě jsme jako první informovali o téměř padesátiprocentním nárůstu intenzit cyklodopravy v roce 2011. Díky účasti Auto*Matu na mezinárodním projektu jsme mohli získat zkušenosti ze zahraničních měst jako je Sevilla a Vídeň. Kodani jsme věnovali šestidílnou sérii. Přetiskli jsme i čtenářské reportáže ze vzdáleného Tokia nebo problematické Ukrajiny. Prahou na kole zajišťovalo ke kampani Do práce na kole soutěž o návrh nejlepšího cykloopatření pro Prahu.

Prahou na kole se ale věnovalo i tématům, spojujícím se s cyklistickou dopravou na první pohled jen volně. Čtyřdílný seriál jsme věnovali obtížným podmínkám, jaké mají ve městě pěší. Zhodnotili jsme výhody snížení rychlosti v místních ulicích na 30 km/h pro cyklisty. Informovali jsme o charakteru vysoce kvalitní cyklistické infrastruktury v zahraničí (tzv. cyklodálnice).

Na podzim se vyhrotila situace kolem fungování cyklistické dopravy na magistrátu a rozpočtu hlavního města, kde po deseti letech hrozilo vynulování rozpočtu na investice do rozvoje cyklodopravy. Prahou na kole informovalo o dění a nakonec se stalo součástí občanské výzvy požadující investování 1% pražského dopravního rozpočtu na cyklistickou dopravu, kterou během pouhých čtyřech dnů podpořilo 860 lidí. V rozpočtu na rok 2013 bylo nakonec schváleno 25 milionů Kč.

Web Prahou na kole se dostal do finále ankety „Křišťálová lupa“ a v kategorii Obsahová inspirace získal pěkné osmé místo.

Stránky webu mají za rok 280 556 unikátních zobrazení (145 835 návštěv) a 345 219 shlédnutí.

redakce
Redakční tým online magazínu Městem na kole

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Mapa Městem na kole aktualizována
Redakční blog,

Mapa Městem na kole aktualizována

17. října. 2023, 2min. čtení4