Přidejte se do týmu PNK!

Publikováno: 20. března. 2017, 1 min. čtení
Aktualizováno: 29. ledna. 2021
Publikováno: 20. března. 2017, 1 min. čtení
Aktualizováno: 29. ledna. 2021

Naši dlouholetí příznivci jistě vědí: obsah cyklistického serveru Prahou na kole je zajišťován především nadšenými dobrovolníky. Bez ochotných lidí, kteří věnují svůj čas a zkušenosti rozvoji tohoto webu, by Prahou na kole prostě nefungovalo.

Výzva k připojení se do redakčního týmu visí v horním menu neustále, není ale na škodu ji čas od času takto připomenout.
Chcete podpořit cyklistickou dopravu v Praze? Píšete, fotíte, natáčíte nebo editujete videa? Či raději programujete, nebo třeba editujete mapy? Vzhledem k množství našich aktivit si můžete vybrat ze širokého spektra činností různé náročnosti. Můžete napsat každý týden článek, můžete občas přidat do mapy nový cyklostojan nebo třeba jednou do roka vytvořit fotoreport z cyklojízdy. A pokud byste náhodou milovali jednotvárnou ubíjející činnost, tak té tu také najdeme víc než dost. Ale nutit vám ji nebudeme.

Je možné se spolupodílet na námi naplánovaných tématech článků a činností, nebo můžete přijít s vlastními nápady, co byste na webu rádi zlepšili a o čem s chutí psali. Můžeme vás zaškolit do redakčních postupů, do možností editace map, můžete se od nás dozvědět více o pozadí plánování cyklistické infrastruktury v Praze. Nebo nás naopak můžete naučit vy, jak dělat věci jinak a lépe.

Chcete se stát členy týmu Prahou na kole? Nové spolupracovníky/dobrovolníky zkrátka hledáme neustále. Stačí se ozvat třeba mailem na redakce@prahounakole.cz a můžete se klidně už od zítřka zapojit do spolurozvíjení našeho webu.

A s čím nám můžete pomoci?

  • Redaktor (psaní pravidelných článků na zvolená témata, překlady, editace, případně aktualizace obsahu stránek).
  • Mapař (aktualizace fotek a informací v naší mapě).
  • Grafik (pomoc s grafickou prezentací článků a kampaní či společenských akcí).
  • Fotograf (ilustrační fotky k článkům, příležitostné focení kampaní, Instagram).
  • Programátor (znalost nebo ochota naučit se něco z: Python, Django, GIT, HTML, JavaScript, Ruby on Rails).
  • YouTube (pomoc s postprodukcí nebo natáčením videí).
  • Správa sociálních sítí (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube).

To jen pro základní přehled. Třeba nám pomůžete i s něčím dalším, o čem zatím ani nevíme, že bychom to potřebovali.

Ani tento leták by nevznikl, kdyby se nám neozvala Maruška Marušíková, která nám již přes rok příležitostně pomáhá s grafickými pracemi.

Když nechcete být členy redakčního týmu

Nechcete být stálými členy týmu, ale přesto byste se rádi podíleli na našem chodu a obsahu? Nevadí. Zašlete nám mailem informace z vašeho okolí.
Narazili jste na nečekaný problém na cyklotrase? Je někde nový cyklostojan? Máte zajímavý zážitek z jízdy na kole v Praze? Žili jste v zahraničí a jezdili tam po městě na kole? Napsali jste si na radnici o zlepšení podmínek pro cyklisty? Chcete se podělit o svůj příběh, jak jste začali jezdit na kole? O své zážitky z ježdění?

Napište nám na mail redakce@prahounakole.cz. Přijímáme zprávy o uzavírkách cyklotras, zajímavých místech pro cyklisty, varování před nebezpečími i zprávy o událostech souvisejících s jízdou na kole v Praze i zahraničí.

Krátká IT brigáda

Auto*Mat také aktuálně hledá na pár desítek hodin práce programátora ovládajícího Ruby on Rails, který by si chtěl přivydělat vylepšením webu Cyklisté sobě. Konkrétně se jedná o propojení zasílání podnětů s městskou aplikací Změňte.to. V případě zájmu se ozvěte Vratislavu Fillerovi na e-mail vratislav.filler@auto-mat.cz.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Mapa Městem na kole aktualizována
Redakční blog,

Mapa Městem na kole aktualizována

17. října. 2023, 2min. čtení4