Kniha Městem na kole právě vychází

Publikováno: 14. května. 2018, 1 min. čtení
Aktualizováno: 28. ledna. 2021
Publikováno: 14. května. 2018, 1 min. čtení
Aktualizováno: 28. ledna. 2021
! Toto je komerční sdělení. Městem na kole není jeho autorem a neodpovídá za jeho obsah.

Kniha Městem na kole se právě nyní dostává na pulty knihkupců. Městem na kole nabízí jak užitečné návody a rady pro lidi, kteří s kolem ve městě teprve začínají, tak spoustu vychytávek, které jistě ocení i ti, kteří již na kole po městech nějaký čas jezdí. Je určena i turistům, kteří občas projíždí na svých cyklovyjížďkách městy a neví si v nich ve všech situacích rady.

Knihu můžete pro sebe nebo své známé objednávat zde.

Obsah knihy vznikal téměř deset let, především v podobě článků na internetových stránkách Prahou na kole. Původní články byly přizpůsobeny tomu, aby byly užitečné městským cyklistům v jakémkoliv českém městě. I pravidelní čtenáři Prahou na kole najdou v knize něco nového, protože mnohé texty byly aktualizovány nebo napsány přímo pro tuto knihu. Texty navíc doplňují názorné ilustrace dopravních situací i fotografie, díky nimž poznáte svět městského cyklisty mnohem více.

Kniha má 216 stran, její bohaté ilustrace pochází z dílny Marušky Marušíkové, fotografie pak nafotil Jakub Hrab a Tomáš Cach. Kniha je členěna do šesti hlavních částí, které by měly kopírovat pokroky začínajícího městského cyklisty. Ty nejzákladnější informace do začátků přicházejí nejdříve, naopak náročnější výzvy jakými jsou dopravní nehody nebo jízda s dětmi pokrývají kapitoly v druhé části publikace. Jedná se o praktickou příručku pro ty, kteří po městě na kole občas jezdí, uvažují o tom, nebo se prostě o světě cyklistické dopravy chtějí dozvědět více.

Kniha by měla být v těchto dnech distribuována do jednotlivých kamenných i online knihkupectví. V eshopu nakladatelství Grada, které knihu vydává, ji můžete pořídit na za 279 Kč. Zároveň si vás dovolujeme pozvat na křest knihy, který proběhne ve vinném baru a kavárně Božská lahvice na pražských Vinohradech (Italská 13, Praha 2) dne 21. května od 18 hodin. Bude zde možné potkat autory publikace a další vybrané hosty, případně knihu zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Městem na kole (Vratislav Filler, Jiří Motýl)
Datum vydání: 11. 05. 2018, Grada Publishing
ISBN: 978-80-271-0855-8
Formát / stran: 144×207, 216 stran, brožované s ilustracemi

Odkazy

! Toto je komerční sdělení. Městem na kole není jeho autorem a neodpovídá za jeho obsah.
Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

újezďák 14. 5. 2018, 15:12

Úplně ideální by bylo, kdyby knihu " skoupilo " město Praha a rozdávalo ji v rámci poslední kampaně :)

My co čteme zde asi už nemusíme kupovat, třeba tuhle (část5)fotku paní Fillerové s dětmi jsem už viděl několikrát :)

Vratislav Filler 14. 5. 2018, 16:31

újezďák: Pár věcí, co tu nevyšly, tam je. :-)

Lei 15. 5. 2018, 07:49

Skvělá práce.

A teď budou autoři v balíku, hehe.

Ovšem, koupím-li ji osobně, bude spíš jednat o symbolický akt :o)

Brahma 15. 5. 2018, 10:08

Zdali se tam také řeší návod, jak se chovat po dopravní kolizi? Ono to není vůbec jednoduché a jednoznačné. Po mých zkušenostech se mi jeví, že po letu přes řídítka je vhodné, si nechat zavolat sanitu a nechat si udělat rentgen páteře. Ony se potíže mohou projevit třeba až za 2 dny. Cyklista má většinou tendence nasednout na kolo a odjet a řidič mu v tom rozhodně nebrání. S přivoláním sanitky je ovšem pevně spojeno i přivolání policie a standardní zaznamenání a vyšetření nehody.

Vratislav Filler 15. 5. 2018, 16:33

Brahma: Řešení dopravní nehody se tam věnuje zhruba pětistránková kapitola.

Mirek2 15. 5. 2018, 16:43

Nesmíte ale upadnout do bezvědomí, to vás sanitka odveze a policie to ani nemá v evidenci. Ale silničáři mají svodku poctivou, takže silnici do týdně opraví a vy se nikdy nedovíte, jak vypadala ta díra :-) ... ale to už je dávno v kraji středočeském...

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat Městem na kole
Fotky ze křtu knihy Městem na kole
Redakční blog,

Fotky ze křtu knihy Městem na kole

23. května. 2018, 1min. čtení