Pardubice vytvoří stezku pro chodce a cyklisty díky změně parkování

Publikováno: 01. června. 2021, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Pardubice
Publikováno: 01. června. 2021, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Pardubice

Nábřeží Václava Havla v Pardubicích bude bezpečnější pro pěší a cyklisty. Město pro ně na vozovce o prázdninách vyznačí pruh. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

„V území, které je velmi nevlídné k chodcům a cyklistům, uděláme stezku pro chodce a cyklisty,“ řekl Kvaš.

„Je to snaha zatraktivnit břehy našich řek za minimální náklady. Myslím si, že lidé, kteří tam chodí a jezdí, tak to velmi ocení. Cesta je tam v současné době velmi nebezpečná a problémová,“ řekl zastupitel Petr Klimpl (ODS).

Cyklostezka zatím vyřeší jen část úseku podél nábřeží Václava Havla. Stezka zatím bude v části, kde je teď kolmé stání vozidel. Podle dopravních statistik parkoviště motoristé moc nevyužívají. V létě tam město udělá vodorovné značení, sníží se počet stání a vejde se tam i pruh pro chodce a cyklisty.

„Do budoucna by mohla stezka pokračovat po hrázi podél Labe k revitalizované části u zdymadla, kde už je to moc hezké. Příští rok by se mohlo pokračovat na druhou stranu,“ řekl Kvaš.

Upravit by se mohl podjezd pod Wonkovým mostem, který je teď podle Kvaše dost neutěšený. „A celé by se to protáhlo až na stezku na Závodu míru. Tím bychom zajistili po levém břehu Labe bezkonfliktní cestu pro chodce a cyklisty až k mostu kapitána Bartoše,“ dodal Kvaš.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat