Cyklodepu na Těšnově pro rozvoz zboží hrozí konec, pro úřad je černou stavbou

Publikováno: 02. září. 2021, 3 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Autor: ČTK
Úvodní foto: IPR Praha
Publikováno: 02. září. 2021, 3 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Autor: ČTK
Úvodní foto: IPR Praha

Cyklodepu na Těšnově pro rozvoz zboží elektrokoly po centru města hrozí konec. Stavební úřad Prahy 8 totiž zahájil řízení o odstranění stavby. Podle úřadu jde o černou stavbu. ČTK to dnes řekl mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Technická správa komunikací (TSK), která cyklodepo spravuje, se už proti rozhodnutí podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana odvolala. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola zahájilo provoz loni 18. listopadu. Druhé depo plánuje magistrát nedaleko křižovatky Anděl. Na problém upozornil web kolotipy.cz.

„Stavební úřad Prahy 8 se musí chovat podle zákona, a tak se i chová. To znamená, že u černé stavby, která již nejde dodatečně schválit, musí žádat její odstranění,“ uvedl Šalek.

Magistrát měl na odvolání proti rozhodnutí lhůtu 30 dnů, kterou podle něho nevyužil. V zákonem stanovené lhůtě stavební úřad neobdržel ani žádost o dodatečné povolení stavby, ani mu nebyly předloženy dokumenty, které požadoval. „Stavební úřad nemohl jednat jinak,“ dodal Šalek.

Podle magistrátu ale depo na Těšnově nekončí a TSK se proti rozhodnutí odvolala. „Stále máme zákonné možnosti, jak postupovat. Je to celé o nedorozumění a lidské chybě, která vedla k této komplikaci. Úřad měl v komunikaci se stavebním úřadem postupovat proaktivněji a dříve. To se nestalo a zajistíme, aby se taková věc již neopakovala,“ uvedl Hofman.

S provozem depa je město podle Hofmana spokojeno. Depo je podle něho oblíbené a naopak je třeba jej rozšířit. „Proto jsme již před časem začali připravovat dokumentaci pro stavební řízení k rozšíření depa, které by formálně napravilo i současnou situaci a vzniklé nedorozumění,“ sdělil.

V areálu depa je osm míst pro kontejnery osmi firem. Společnosti přivezou své zásilky a odsud je kurýři odvezou do historického centra. V případě nemožnosti doručení zásilek se balíčky vrací na Těšnov, nikoliv do vzdálených skladů. Tím se snižují emise ve městě. Vedení města v současné době hledá další místo pro podobné depo, zejména na levém břehu Vltavy.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Tomáš 3. 9. 2021, 00:11
1
2

Co mě není jasné - nejsou tam jen ty kontejnery? Tam je nějaké stavba? Přišlo mi že je to celé dočasné a navozené, nic vykopané v zemi, tak se divím, že to vůbec je v kompetenci stavebního úřadu.

újezďák 3. 9. 2021, 21:56

mě na tom děsí to, že je to další z řady případů kdy stát , státní organizace / zde město a městské části a jeho servisní organizace se neumí chovat tak, aby vyhověly zákonům , aby si nešly vzájemně zcela zbytečně a za naše peníze po krku. . .

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Co chystají městské části: Praha 15
Praha,

Co chystají městské části: Praha 15

22. května. 2023, 4min. čtení6
Praha 5: nový cyklopruh v ulici Svornosti
Praha,

Praha 5: nový cyklopruh v ulici Svornosti

17. května. 2023, 3min. čtení15