Opavu a její městskou část Malé Hoštice propojí cyklostezka podél silnice první třídy

Publikováno: 13. října. 2021, 3 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Úvodní foto: Opava, severní obchvat
Publikováno: 13. října. 2021, 3 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Úvodní foto: Opava, severní obchvat

Opavu a její městskou část Malé Hoštice propojí cyklostezka. Náklady na stavbu první etapy komunikace se pohybují kolem 3,7 milionu korun. ČTK to řekla Lada Dobrovolná z tiskového oddělení města. Stezka by se měla začít stavět ve druhé polovině příštího roku.

Trasa nové stezky povede podél silnice I/56 z Opavy směrem na Hlučín, která je velmi frekventovaná. „Vybudování společné cyklostezky pro pěší a cyklisty určitě přispěje k jejich větší bezpečnosti. Jsem přesvědčen, že stezka bude hojně využívána. Že mnozí z těch, kteří vyjíždějí z Malých Hoštic do Opavy autem, ho nechají doma a vydají se do města příjemnou pěší procházkou nebo na kole,“ uvedl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Starostka opavské městské části Malé Hoštice Miroslava Konečná doplnila, že o vybudování stezky její úřad usiloval dlouhodobě. „Ve spolupráci s městem teď musíme připravit tendr na zhotovitele stavby a podepsat smlouvu o financování. Snad půjdou veškeré práce podle plánu a ve druhé polovině příštího roku budeme moci cyklostezku zprovoznit,“ řekla. Na první etapu by podle ní měla plynule navázat výstavba části druhé vedoucí až ke Kauflandu.

„Druhou etapu intenzivně připravujeme. Na tento úsek je již vydáno územní rozhodnutí a bude se zpracovávat projektová dokumentace pro stavební povolení. To bychom rádi získali ještě do konce letošního roku,“ řekl primátor Navrátil.

Jedná se o stavbu v návaznosti na vloni dokončený severní obchvat Opavy, v rámci kterého vznikla příprava pro průjezd stezky pod okružní křižovatkou silnic I/56 a I/11. Nejedná se ale o jediný záměr v okolí. Starostka Malých Hoštic by ráda vybudovala i napojení své obce na cyklostezku mezi Opavou a Chlebičovem. Tím by cyklostezkami byl vzájemně propojen Chlebičov s Malými i Velkými Hošticemi, což jsou tři obce tvořící dohromady jednu farnost.

Oblast si v naší mapě můžete zobrazit zde.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat