Oprava: Zákaz parkování na chodníku v novele zákona neřešen

Publikováno: 16. října. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Úvodní foto: Václav Kříž
Publikováno: 16. října. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Úvodní foto: Václav Kříž

Redakce Městem na kole by se chtěla tímto omluvit za chybnou informaci v několika předešlých článcích dotýkajících se novely zákona o silničním provozu, která vejde v platnost 1. ledna 2022.

V několika textech jsme chybně informovali, že v zákoně o silničním provozu č. 361/2000 Sb. bude nově explicitně vymezeno, že se nesmí stát na chodnících a že vozidla stojící na chodnících bude mít možnost Policie ČR odtáhnout. Jedná se o chybnou informaci vzniklou na základě nepřesné redakční analýzy záznamu ze senátního hlasování. V předmětných článcích jsme informaci nyní dodatečně opravili, jelikož jsme ale s danou chybou vícekrát operovali, raději na chybu i takto dodatečně upozorňujeme formou samostatného upozornění.

Samotný návrh na explicitní zákaz stání na chodnících a možnost odtahu takových vozidel byl skutečně projednáván, jednalo se o návrh bývalého poslance Jana Čižinského (KDU-ČSL), kterým chtěl mimo jiné řešit i snazší odstraňování špatně zaparkovaných sdílených kol. Poslanecká sněmovna tento návrh schválila, nicméně senát nakonec toto ustanovení ze zákona vypustil.

Finální znění novely je k dispozici zde a nebo online kompletní text zde.

Ještě jednou se omlouváme za vzniklou chybu. Redakce Městem na kole si zakládá na faktické správnosti svých textů. To ale neznamená, že se chyba nebo zavádějící informace objevit nemůže. V případě chyby se snažíme chybu neprodleně opravit a upozornit čtenáře na její opravu. V případě, že na faktickou chybu v jakémkoliv článku narazíte, neváhejte nás kontaktovat na redakce@mestemnakole.cz.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Mapa Městem na kole aktualizována
Redakční blog,

Mapa Městem na kole aktualizována

17. října. 2023, 2min. čtení4