Cyklostezka Kunratice – Vestec je kompletní

Publikováno: 08. listopadu. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 09. listopadu. 2021
Úvodní foto: Martin Š.
Publikováno: 08. listopadu. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 09. listopadu. 2021
Úvodní foto: Martin Š.

Byl dokončen poslední úsek stezky pro pěší a cyklisty spojující pražské Kunratice a středočeský Vestec. Asfaltová cesta na 270 metrech cyklotrasy A202 nahradila nezpevněný povrch, který byl tvořen prachem a kalužemi. Bezmotorová cesta tak nyní tvoří poměrně komfortní alternativu k zaplněné Vídeňské ulici, na které pravidelně v zácpách stojí auta i autobusy.

Jde o úsek od podjezdu Kunratické spojky směrem na jihovýchod do pole. Cyklotrasa je nově vedena po třímetrové asfaltové komunikaci délky 270 metrů. Ta není vedena v režimu stezky pro pěší a cyklisty, ale v režimu zóny 30. Slouží totiž také jako příjezdová cesta k několika místním pozemkům.

Akci TSK Praha financoval Magistrát hl. m. Prahy. Jde o jednu z realizací spadající pod letošní investice města do cyklistické a pěší infrastruktury, o kterých jsme psali zde.

Salámová metoda

Celá cyklostezka, která pro bezmotorovou dopravu spojuje jižní část Prahy a Středočeský kraj, byla vytvořena salámovou metodou. 1,5 kilometru dlouhý úsek Vestec–hranice Prahy byl realizován už kolem roku 2012. V roce 2018 Praha realizovala 500 metrů dlouhý úsek hranice Prahy–začátek pozemků s domky. Cyklotrasa zde byla vyznačena letos na jaře. Poslední úsek byl realizován nyní, tedy přibližně 10 let po vzniku první části této komunikace.

Kunratice plánují navazující opravy

Městská část Praha-Kunratice k realizaci dodala: „Z celé cyklostezky teoreticky zbývá úsek mezi podjezdem pod Kunratickou spojkou a ulicí Do Dubin, nicméně ten je již zpevněný v odpovídajících šířkových paramterech, se začátkem jarní sezóny se ale ještě zaměříme s opravami na několik problematických míst.“ Brzy proběhne také slavnostní otevření.

Úsek si v mapě Městem na kole můžete prohlédnout zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Pavel Mašek 8. 11. 2021, 17:00
4
3

Jsem zvědav, kolik aut si to teď z Vestce bude zkracovat tudy, minimálně motorky tam jezdit budou (takových zkratek pro motorky je v Kunraticích požehnaně). Doprava z Vestce do Kunratic je v podstatě jen "v klidu", tak je to nasnadě.

Zbyněk 8. 11. 2021, 17:45
5
1

Ve Vestci u rybníka a z ul. V Úhoru v Hrnčířích je trvale uzamčená závora s objezdem pro cyklisty a kočárky.

MaT 8. 11. 2021, 23:30

Středočeskou Vestec? Ne středočeský Vestec? Já vždycky myslel, že je to maskulinum, ale když tak mě vyveďte z omylu, třeba někdo místní ještě...

Zkoušel jsem hledat a našel třeba toto:
https://www.kurzy.cz/obec/vestec-okres-praha-zapad/symboly/

Martin Šnobr 9. 11. 2021, 10:52

@MaT – díky za upozornění, chybu už jsem opravil.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat