Opletalova před pražským hlavním nádražím získává nové cyklopruhy

Publikováno: 25. dubna. 2022, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Šnobr
Publikováno: 25. dubna. 2022, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Šnobr

Na ulici Opletalova v centru Prahy se v těchto dnech rýsují nové cyklopruhy. V rámci obnovení zdejší tramvajové trati a vybudování nové zastávky vznikají také tři prostorná stání pro parkování sdílených kol, ale i nový ostrůvek na přechodu v křížení s ulicí Jeruzalémská.

Ochranné cyklopruhy zde povedou v přibližně 280 metrů dlouhém úseku mezi ulicemi Bolzanova a Jeruzalémská. Na zbylých 160 metrech Opletalovy před hlavním nádražím budou doplněny pouze cyklopiktokoridory.

Opletalova ulice napojuje přes Vrchlického sady město na největší nádraží v zemi. Mimo to je tudy plánováno vedení cyklotrasy A410.

Jelikož pražské hlavní nádraží dosud nedisponuje žádnou větší úschovnou kol na každodenní dojíždění, je z hlediska cyklodopravy využíváno především pomocí sdílených kol. Ani napojení nádraží na infrastrukturu pro kola není ideální, což cyklopruhy alespoň částečně zlepší.

Nová cykloobousměrka také letos umožní průjezd Opletalovou směrem na Václavské náměstí. Cykloobousměrku už schválila první městská část, nyní se pouze čeká na její realizaci od Technické správy komunikací (TSK).

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat