Praha 10: nová cykloobousměrka v Ukrajinské

Publikováno: 05. srpna. 2022, 1 min. čtení
Publikováno: 05. srpna. 2022, 1 min. čtení

Praha 10 ve spolupráci s magistrátem vyznačila na svém území další novou cykloobusměrku. Ulehčuje průjezd na cyklotrase A23 i napojení vršovického nádraží na město.

Nová obousměrka pro kola funguje v 180 metrech vozovky mezi ulicemi Petrohradská a U Vršovického nádraží. Cyklisté se do nové obousměrky dostanou poměrně netradičně – přes chodník a zadní uličku u nádraží. V tomto úseku nebyl obousměrný provoz kol ve vozovce umožněn kvůli nedostatku místa.

Obousměrka může hodit všem, kteří jedou z centra (Nuslí) a chtějí se napojit na cyklostezku podél říčky Botič nebo na Petrohradskou ulici. Vyhnou se tak Vršovické ulici, která v paralelním úseku zatím nedisponuje cyklopruhy.

Martin Šnobr
Student architektury se zájmem o urbanismus, udržitelnou dopravu a fungování měst. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

TomášM 5. 8. 2022, 15:00

Doplnil bych, že v květnu byl vyznačen ochranný cyklopruh na Vršovické ulici v úseku od křižovatky s ulicí Kodaňskou (včetně) po zastávkový označník zastávky tramvaje Koh-i-noor. Vyznačen je ve směru do centra, po křížení s ulicí Archangelskou jsou ponechány dva jízdní pruhy, od křižovatky dále do centra je nové uspořádání (jízdní pruh, ochranný cyklopruh a parkovací místa). Dále v červenci došlo ke změně na Vršovické ulici. V úseku od křižovatky s ulicí Petrohradskou po křižovatku s ulicí u Vršovického nádraží již není ve směru do centra cyklopruh, ale nově je zde ochranný cyklopruh.

Martin Šnobr 5. 8. 2022, 18:23

Tomáši, děkujeme moc za informaci a podrobný popis. Cyklopruhy jsem zanesl do mapy, brzy se v ní nový stav Vršovické objeví. :-)

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat