V Újezdu nad Lesy v Praze začala výstavba cyklostezky podél Staroklánovické

Publikováno: 19. srpna. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 16. dubna. 2023
Úvodní foto: GoogleMaps
Publikováno: 19. srpna. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 16. dubna. 2023
Úvodní foto: GoogleMaps

Mezi pražským Újezdem nad Lesy a nádražím Klánovice byla v pondělí 8. srpna zahájena výstavba nové stezky pro pěší a cyklisty.  Stavba 570 metrů dlouhé trasy potrvá do prosince. Ulehčí jízdu po cyklotrase A500 a pražském cyklookruhu 8100.

Cyklistická doprava tímto koridorem byla doposud vedena pomocí cyklopiktokoridorů ve vozovce. Nová trasa s asfaltovým povrchem a zapuštěnými obrubníky bude široká 3 metry. V úseku kolem propustku bude z důvodu nedostatečného prostoru zúžena na 2,5 metrů.

Po zahájení výstavby již byly dokončeny práce na opravě krajnice v ul. Staroklánovická, které probíhaly přibližně 8 dní. Byl také bude vybudován provizorní chodník na druhé straně komunikace. Následně budou zahájeny práce na přeložkách sítí, které potrvají cca 3 týdny. Poté budou zahájeny práce na výstavbě samotné cyklostezky. Předpokládaný termín ukončení prací je 10. prosince 2022. Po dobu realizace všechny prosíme o opatrnost a ohleduplnost při pohybu v okolí stavby, uvedla místní městská část Praha 21.

Jsem rád, že se podaří ještě letos dotáhnout další z důležitých projektů do realizace. Jednání nebyla jednoduchá a já děkuji všem, kteří v této věci pomohli a především TSK Praha za ochotu stavbu realizovat,“ říká Milan Samec (ODS), starosta MČ.

Staví se další dvě cyklostezky

Aktuálně v Praze probíhá dalších dvou cyklostezek. První z nich povede pod Mánesovým mostem a zkomfortní průjezd centrem na trase A1. Druhá vzniká mezi ulicí Průmyslová a čtvrtí Jahodnice mezi Prahou 10 a 14. Veškeré plány na letošek jsme představovali v samostatném článku.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3