Podjezd Hlávkova mostu v Praze zpřístupněn. Nově s venkovním sportovištěm.

Publikováno: 05. prosince. 2022, 1 min. čtení
Úvodní foto: Praha 7
Publikováno: 05. prosince. 2022, 1 min. čtení
Úvodní foto: Praha 7

Po rekonstrukci byl zpřístupněn podjezd Hlávkova mostu na pražské páteřní cyklotrase A1.

V podchodu došlo k rozšíření venkovního sportoviště pro skateboardy, koloběžky, BMX a další, které bylo již vloni ve své první fázi zprovozněno v podchodech blíže ke stanici metra Vltavská. Zároveň bylo doplněno osvětlení a celý podchod vyčištěn. Volné místo k průjezdu po cyklotrase A1 je nadále zachováno.

Kromě podchodu je od podzimu 2018 možné využít k pohybu po cyklotrase A1 i cyklopruhy ve vozovce nábřeží Kapitána Jaroše. Díky této úpravě významnost podchodů pro bezmotorové překonání mimoúrovňové křižovatky na Vltavské výrazně poklesla.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Tomek 5. 12. 2022, 15:12

Strašně tomu fandím a zároveň jsem strašně zvědavej, jak to tam bude vypadat za nějaký čas. Kéž to bude příklad veřejného prostoru, kde preventivní/represivní, údržbové ad. potřebné složky adekvátně nastaví úroveň dohledu a péče...

Kuba 6. 12. 2022, 13:57

Rozhodně pokrok oproti tomu, co tam bylo. Trochu divně působí ty nastříkaný nápisy nabádající ke zpomalení na vjezdech (výhodou podjezdu proti přejezdu je obvykle kromě menšího převýšení i to, že rozjetí z kopce pomůže vyjet stoupání na druhý straně) ale to tady je bohužel dáno nešikovnou konstrukcí toho podjezdu, se kterou se nedá pohnout do kompletní přestavby tý strašný křižovatky nad ním.

Kuba 6. 12. 2022, 20:53

Mělo tam být "oproti nadjezdu" přejezd je tam samozřejmě chyba.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3