Praha: Lávka Libeň na cyklotrase A2 je na 43 dní uzavřena

Publikováno: 08. srpna. 2023, 2 min. čtení
Publikováno: 08. srpna. 2023, 2 min. čtení

Praha 8 na 43 dní uzavírá průjezd po lávce Libeň na nadřazené cyklotrase A2. Propojku mezi ulicemi Menclova a U Českých loděnic podrobí Technická správa komunikací opravě pochozí izolace.

Uzavírka probíhá mezi 7. srpnem až 18. zářím letošního roku. Objízdnou trasu městská část vyznačila ulicemi Voctářova a Smrčkova. Voctářova je od roku 2021 vybavena nevyhrazenými cyklopruhy, Smrčkova vede zklidněnou ulicí ve čtvrti Dock. Na uzavírku v okolních ulicích upozorňuje celkem 5 dopravních značek s nápisy „pozor, lávka uzavřena“.

Informace se na webu Prahy 8 objevila 12 dní předem v sekci „aktuality z dopravy“. Nedostatečnou komunikaci uzavírky ze strany radnice kritizovalo uskupení Osmička žije. Praha 8 následně informaci o uzavření lávky přidala také na svůj Facebook – ale až v pondělí 7. srpna, kdy začaly stavební práce.

Uzavírka včetně objízdné trasy je stejně jako další komplikace v cyklodopravě zanesena do mapy Městem na kole.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Tomek 8. 8. 2023, 20:49

Skutečně je objízdná trasa vyznačena? Jakože značkama a tak, jak se to dělá u brm brm?

Zdenek X 9. 8. 2023, 11:29

@Tomek: a skutecne si myslite, ze to je nutne (v mire shodne s automobily)? 10 aut zajede to uzavrene ulice, slozite se otaci, plno problemu ... . 10 kol zajede do uzavrene ulice, v klidu se otoci, mista je dost .... . Je to opravdu takovy problem? Opravdu vam to kazi den? Druhy den tam snad uz znovu nepojedete.

To musi byt vsechno opravdu tak "pintlich"? Urednik da oznamenni na uredni desku, a Osmicka zije (ktera ma 9 zastupitelu) protestuje, ze to neni na Facebooku. Zbytecna buzerace urednika. Tak se jeden z te devitky mohl o oznameni na FB postarat driv.

MaT 9. 8. 2023, 21:28

Zdeněk X: Ano, je to nutné. Představte si, že někdo to kolo používá i jako pravidelnou dopravu. Třeba do práce nebo do školy. A počítá třeba s nějakým časem. A pokud tam jednou jede zbytečně a musí se vracet, ztratí tím nějaký čas. Ne při nějakém výletě nebo rekreační vyjížďce.

Nejsem zrovna příznivce zveřejňování všeho jen na Facebooku, ale když je to jeden z více informačních kanálů, proč ne. Když se chystala rekonstrukce Barrandovského mostu, tak se o tom psalo snad půl roku dopředu a řešilo se, jaká katastrofa to případně bude.

Ale vyznačení objízdné trasy považuji za minimum toho, co by se při takovýchto uzavírkách mělo dělat. Zrovna tímhle místem těch cyklistů určitě projede víc než 10. Tím spíš teď v létě...

Zdenek X 10. 8. 2023, 08:08

@MaT: tak to jste trefil hrebik na hlavicku, predstavte si, ze na kole jezdim do prace denne 20 km tam a totez zpatky, se stopkami nejezdim. Jednoduse mi jak namitky "Osmicky", tak prispevek Tomka, pripadaji zbytecne utocne. Povsimnete si take, ze zduraznuji "ve stejne mire" (coz Tomek pozaduje), nerikam, ze to nema byt znacene vubec, jednoduse mi znacky IS11c pripadaji trochu zbytecne, mne asi staci papir s informaci na oploceni stavby v igelitu, jak vidim u mnoha jinych staveb. O Facebooku ani nehovorim, asi jsem divny, ale nekontroluji uredni desky ani FB mestkych casti P13 a P6, ktere na sve jizde projizdim (nikdy jsem je nevidel). Nakonec, nikde jsem nerekl, ze mistem projede 10 cyklistu denne, ale neni problem, kdyz do zavrene ulice najede 10 cyklistu naraz, protoze se v klidu otoci, u 10 aut najednou to jiz neplati. To je mozna duvod, proc se na znaceni objizdek pro "brm brm" vice dba.

Za me urednici udelali dobrou praci a nevim, proc je kritizovat.

Petr 11. 8. 2023, 15:53

Fakt ale je, že uzávěrky na silnicích jsou značkami avizované daleko předtím, aby řidiči měli čas zvolit jinou cestu. Ne, že s autem přijedou až k zákazu vjezdu a pak začnou hledat, kudy jinudy.

Kupříkladu na Libeňském mostě není jediná cedule "hele, do Thomayerových sadů se po A2 nedostanete, nechcete to vzít Štorchovou do Voctářovy?" Kdybych si to tady na webu nepřečetl, tak bych se zbytečně motal v uličkách, místo abych jel nejsnazší objížďkou.

Oproti tomu avíza o zavřeném auto-průjezdu kolem Výstaviště do Veletržní visejí už nahoře na Proseku.

Tonda 13. 8. 2023, 14:43

Nebyla zajištěna ani tak elementární věc jako je zanesení uzavírky do JSDI (web www.dopravniinfo.cz) odkud by to převzaly i Mapycz. Když sem na to na FB MČ P8 upozornil, tak obecně považují zadávání do mapycz za dobrý nápad, ale za zadání JSDI je prý zodpovědné TSK. Napsal sem teda TSK mail, zadal to sám do mapy cz a na dopravniinfo. Mapycz zareagovaly hned druhý den ráno, ostatní bez reakce.

pekas 17. 8. 2023, 22:35

Vyznačené to je. Jen jsem si pod pojmem na značce "Lávka Troja" představil Trojskou lávku a jel tedy v klidu dál. Takže jsem stejně dojel až k tomu plotu staveniště a tam se otočil.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Další nové cykloobousměrky v Praze
Praha,

Další nové cykloobousměrky v Praze

23. května. 2024, 2min. čtení