Silniční most Weesperbrug přes plavební kanál a návaznost na město Weesp

Publikováno: 10. září. 2023, 1 min. čtení
Aktualizováno: 24. září. 2023
Úvodní foto: Václav Kříž
Publikováno: 10. září. 2023, 1 min. čtení
Aktualizováno: 24. září. 2023
Úvodní foto: Václav Kříž

Silniční most IJsselbrug u města Zwole z mého minulého článku není (v tom, že po něm vede oddělená cyklostezka) v Nizozemsku žádnou výjimkou. Tentokrát představím další z mnoha silničních mostů s oddělenou cyklostezkou.

Prostupnost krajiny pro jízdu na kole a chůzi považuji (vedle míry ambice pro celou cyklistickou síť) za nejdůležitější nizozemskou inspiraci. Podél silnic vedou cyklostezky. Cyklostezky jsou na křižovatkách silnic propojené cyklopřejezdy. Po bezpečné a komfortní infrastruktuře lze dojet z jednoho konce Nizozemska na druhý. Nebo po infrastruktuře lze dojet do některé ze sousedních obcí, pro což cyklistickou infrastrukturu v krajině využívá nejvíc lidí.

Galerie zachycuje provoz na silničním mostě Weesperbrug přes plavební kanál Amsterdam – Rýn u města Weesp (podvečer ve čtvrtek 18. 9. 2014). Na Google streetview začíná zde.

Václav Kříž
Od roku 2011 získal postupně praxi jako redaktor magazínu a editor mapy Městem na kole, cyklokoordinátor MČ Praha 14, 4, 11, TSK a jako cargobajker. Ambiciózní cyklistická síť (i stabilizace funkcí klimatu a biodiverzity Země) se může zdát jako neřešitelný ořech. Close your eyes and you will find passage out of the dark. Klíčem je vytrvat. Občané, politici, úřady i firmy, všichni jsou součástí řešení.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat Pohlednice z Nizozemska