Praha 1 vyznačila další stání pro kola

Publikováno: 26. listopadu. 2023, 1 min. čtení
Úvodní foto: Ondřej Štorek
Publikováno: 26. listopadu. 2023, 1 min. čtení
Úvodní foto: Ondřej Štorek

Praha 1 vyznačila před začátkem mrazů v ulicích další parkovací místa pro kola a koloběžky. Letos jich v první městské částí vzniklo celkem sedmnáct.

Loni Praha 1 ve svých ulicích vyznačila celkem 13 stání pro kola a koloběžky, dohromady jich je zde přibližně 60. Stání pro kola většinou vznikají na místech, kde nesmí parkovat auta. Jde o dopravní stíny, křižovatky, nebo místa před přechody, kde se dle zákona parkovat automobily nesmí. Cílem je vyznačit síť značených parkovišť v takové hustotě, aby se zvýšila praktičnost užívání i omezilo parkování na chodníku.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Jenda 26. 11. 2023, 16:23

P1 nejdřív nějak hrozně hejtila tyhle „pouliční půjčovny“ (nevím proč se tomu říká sdílení), a teď staví parkoviště, které mohou používat pouze ty, protože soukromé kolo tam dát nejde (není k čemu přidělat)?

újezďák 26. 11. 2023, 20:41

Jenda, možná by mohly dát řádku stojanů hned na obrubník, 3/4 českých chodníků jsou tak zasekané tyčemi značek stojících většinou za obrubníkem, že by se tam dva tři stojany ypu obrácené U vešly, klidně s nápisem pro soukromá kola :)

Kuba 26. 11. 2023, 21:20

Jenda: možná zárodek pochopení, že je to v jádru velmi užitečná služba, které když poskytnou rozumné podmínky, můžou silně zmírnit její negativní externality?

Druhá věc je, že těch provozovatelů je víc a docela se lišej cílovou skupinou a taky tím, s jakou pravděpodobností s tím budou pro okolí problémy. A tyhle stání jsou dobrej způsob, jak s těma pro MČ lákavějšíma poskytovatelema dál jednat o minimalizaci těch negativních dopadů...

Samozřejmě by bylo lepší, kdyby se v těch stáních objevovaly i stojany, ale třeba to ještě přijde (bude to bohužel boj s policií, památkáři, některými úředníky státní správy na MČ, kteří jí ale přímo nepodléhají). Každopádně i toto je lepší než nic a pro soukromé kolo se stojánkem a znehybňujícím zámkem je to na krátké zastavení použitelné...

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat