V Čakovicích dokončují lávku přes trať i kilometr návazných stezek

Publikováno: 22. listopadu. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: ÚMČ Praha 19
Publikováno: 22. listopadu. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: ÚMČ Praha 19

Aktuálně je dokončováno nové pěší a cyklistické propojení na severovýchodě Prahy. Městská část Praha-Čakovice dokončuje kilometr stezek navazující na novou lávku přes železniční trať.

Projekt stezek „u Havraňáku“ pomocí lávky a 1000 metrů dlouhých asfaltových stezek propojuje několik stezek pro pěší a cyklisty. Umožňuje tak snazší a rychlejší bezmotorový pohyb mezi čtvrtěmi Čakovice, Miškovice, Kbely a Letňany, včetně stanice metra. Lávka má být v budoucnu součástí nadřazené cyklotrasy A4, která spojí Prahu a Středočeský kraj. Bude mířit až k Brandýsu nad Labem.

Realizace začala 11. dubna, aktuálně probíhající dokončovací práce. 40 milionů na realizaci poskytnul magistrát hl. m. Prahy. Dotaci v minulém volebním období podpořil Adam Scheinherr (Praha sobě), bývalý náměstek pro dopravu.

Povrch stezek je asfaltový, pojízdnou vrstvu lávky tvoří materiál na bázi pryskyřice s příměsí kamínků.

Lávka zde stála už před válkou

Jak uvedl cyklokoordinátor Prahy 19 Radek Čermák, most v těchto místech stál již dříve, byl ale odstraněn při přeložce železnice za druhé světové války. I v případě navazujících stezek jde o obnovu zaniklých polních cest. „Lidé tam zatím nebezpečně přebíhali přes trať. 80 let čekání je dost dlouhá doba,“ doplňuje.

Dalších 32,5 milionů získala od magistrátu městská část Praha-Kbely. Ta aktuálně staví část, která navazuje na jejím území.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

xtonda 23. 11. 2023, 16:37

Jak koukám na fotky se psem a s náklaďákem tak opět šíře značně substandardní.

Martin Šnobr 23. 11. 2023, 23:05

xtonda – je to prý dáno úzkými obecními pozemky

MartinP 26. 11. 2023, 13:11

Výborně, teď to ještě podél trati propojit se stezkou u nádraží ve Kbelích a tu přestavět na kvalitní asfaltovou cyklostezku až do Satalic, do parku Arborka. Tím by vznikla slušná cesta Černý Most - Čakovice.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat