Nová cyklostezka v Brně spojí univerzitní kampus s Bosonohami

Publikováno: 29. ledna. 2024, 2 min. čtení
Úvodní foto: Mapy.cz
Publikováno: 29. ledna. 2024, 2 min. čtení
Úvodní foto: Mapy.cz

Dva a čtvrt kilometru dlouhá stezka pro pěší a cyklisty má v budoucnu spojit okrajovou brněnskou čtvrť Bosonohy s univerzitním kampusem. Brněnští radní 24. ledna schválili investiční záměr. Důvodem je intenzivní automobilová doprava v Jihlavské ulici a absence jakéhokoliv jiného bezpečného spojení.

Nová cyklostezka by měla vést z východní části Bosonoh víceméně právě podél Jihlavské ulice a končit u budovy Moravského zemského archivu. Odtud lze dále pokračovat do dalších částí města po výrazně méně frekventovaných ulicích či stezkách.

Brněnský náměstek pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS) uvedl, že mezi Bosonohami a Bohunicemi projede denně 22.000 aut, množství řidičů se touto cestou vyhýbá také dálnici D1 a mnozí tudy také objíždí často ucpanou dálnici. I přesto zde projede denně 200 lidí na kole. Je však pravděpodobné, že řada potenciálních cyklistů se do takového provozu bojí vjet. Cyklostezka bude využívat již existující infrastrukturu, částečně povede po novém samostatném tělese.

Aktuálně se počítá s náklady 43 milionů korun, je potřebné vykoupit řadu pozemků. Jihomoravští silničáři připravují opravu Jihlavské ulice a město chce stavbu cyklostezky koordinovat s nimi. Zatím tak není zřejmý termín, kdy se bude stavět. Bosonožská radnice usiluje od loňska také o stavbu cyklostezky do Kohoutovic.

Investiční záměr v GIS mapě Brna najdete zde.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat