Zlín: Nová stezka spojí sídliště Jižní Svahy s páteřní cyklotrasou

Publikováno: 24. června. 2024, 3 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Zlín
Publikováno: 24. června. 2024, 3 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Zlín

Nová stezka pro cyklisty a chodce spojí ve Zlíně sídliště Jižní Svahy s páteřní cyklotrasou. Práce začnou v srpnu, konec je naplánován na letní prázdniny 2025, sdělil v půlce června ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Stezka bude dlouhá 1,4 kilometru. Odhadované náklady jsou 43 milionů korun, město získalo evropskou dotaci.

„Tuto stavbu jsem si vzal jako osobní úkol při nástupu do funkce. Nebylo to jednoduché, ale důležitý je výsledek, a tím je nová smíšená cyklostezka kolem ulice Okružní, vedená kolem horolezecké stěny Vertikon. Podařilo se nám vyjednat takové podmínky, aby s realizací všichni souhlasili. Děkuji všem, kteří se na tomto projektu podíleli a přispěli svou prací nebo zmírněním svých podmínek k jeho realizaci,“ uvedl náměstek primátora Michal Čížek (ANO).

Součástí projektu je modernizace trolejbusových zastávek, výstavba dvou přechodů pro chodce a cyklisty. „Tyto změny nejenže zlepší bezpečnost, ale také usnadní pohyb a spojení mezi různými částmi města. Uživatelé společné stezky se mohou těšit na propojení stávající cyklostezky ulice Mladcovská. Také tato stavba propojí ulicí Luční a povede dále až ke stávající cyklostezce u restaurace U Baďurů,“ uvedl mluvčí. Počítá se také s přeložkou trakčních sloupů, doplní se osvětlení stezky a nových přechodů.

„Práce by měly skončit v roce 2025, ale přesný termín je nyní těžké odhadnout, protože nás čeká náročné léto a práce začnou v první fázi tak, aby neohrozily realizaci jiných investičních akcí ve městě,“ uvedl Čížek. Kolem Vertikonu se stavební práce musí přizpůsobit letním uzavírkám a nesmí ohrozit objízdné trasy. „Vzhledem k tomu, že v centru plánuje Ředitelství silnic a dálnic zásadní opravy, nechceme, jak se říká, přilévat olej do ohně dalším zúžením nebo dopravním omezením na klíčových uzlech,“ uvedl Čížek.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat