Lidé mohou v Praze využít všechny přívozy, do provozu se vracejí sezonní linky

Publikováno: 25. března. 2024
Zdroj: ČTK

Lidé mohou opět využít při cestování všechny pražské přívozy, které jsou součástí MHD. Do provozu se od víkendu po zimní přestávce vrátila čtveřice sezonních linek P3 až P6, které doplní celoroční přívozy P1 a P2. Sezonní přívozy budou v provozu do 28. října. Oproti loňskému roku nenastávají žádné změny. Na přívozech platí běžný tarif pražské MHD. Na přívozech je možný i převoz jízdních kol, od roku 2016 postupně většinu přívozů obsluhují větší lodě umožňující pohodlnější nástup s jízdními koly.

Sezonní přívozy plují o víkendech od 08:00 do 21:00. Ve všední dny pak lodě na lince P3 mezi Lihovarem a Dvorci a P6 z Lahoviček k nádraží v Modřanech vyplouvají o hodinu dříve. Celoroční přívozy P1 a P2 vyplouvají ve všední dny v 05:35 a o víkendech prvý v 06:45 a druhý o čtvrt hodiny dříve. P1 pak končí ve 20:00 a P2 o dvě hodiny později.

Přívozy P3 a P4 letos poslouží rovněž cyklistům, kdy je uzavřen průjezd v okolí opravovaného Barrandovského a budovaného Dvoreckého mostu. Přívoz P2 potom nabízí alternativu spojení do zoologické zahrady v Troji, konkrétně ke vstupu Sklenářka u nového pavilonu goril. Přívoz pluje každou čtvrthodinu, tedy stejně často jako tam jezdí autobusová linka 234 z Holešovic od metra.

Přívozy v metropoli loni přepravily téměř 600.000 cestujících. Nejoblíbenější byla linka P2 z Podbaby do Podhoří, která převezla přes 232.000 lidí a 22.000 kol.

Komentáře k článku

MaT 27. 3. 2024, 21:32

Tak jsem dnes poprvé také vyzkoušel přívoz Dvorce-Lihovar. Nejdřív mě tedy odradil ten divný turniket, jsem si říkal, jestli se tam s kolem vůbec dá... To tam něco takového fakt musí být? Jako přívoz co jezdí už od sedmi a ráno dokonce po 10 minutách je jinak fajn, to opravdu oproti tomu objíždění Barranďáku nějaký čas ušetří, ale... No stejně se těším na Dvorecký most. Už aby to bylo...

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat