Nymburk začal s úpravami cyklostezky u Labe, práce ji částečně uzavřou

Publikováno: 05. května. 2024
Zdroj: ČTK

Nymburk začal s úpravou a dobudováním cyklostezky na levém břehu Labe, lidé musí počítat s omezeními. Práce na víc než dva kilometry dlouhé stezce bude stavební firma provádět postupně. Harmonogram uzavírek jednotlivých částí zveřejnilo město na facebooku. Vzniknout by měla i nová lávka přes Staré Labe. S dokončením se počítá na začátku příštího roku. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Marta Svobodová.

„Z části je stezka vedena po stávajících komunikacích, na kterých bude opraven povrch. Povrch stezky je navržen z asfaltobetonu. Úsek před přemostěním Starého Labe je navržen z betonové dlažby a přemostění Starého Labe bude tvořeno lávkou z kompozitního materiálu šedé barvy v délce 11,5 m,“ uvedla radnice už dříve v tiskové zprávě.

Cyklisté díky lávce nebudou muset překonávat frekventovanou Kolínskou ulici. Za kamenným mostem má nová cyklostezka pokračovat podél břehu Labe k plavební komoře až na hranici města směrem na Kovanice.

Práce jsou rozvržené do devíti etap a budou záviset na klimatických podmínkách, zejména na stavu hladiny Labe, uvedla radnice. Zakázku za 15,5 milionu korun bez DPH provádí společnost Swietelsky stavební.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat