Praha odkoupí pozemky pod cyklostezkou u Starého Vítkovského tunelu od Českých drah

Publikováno: 07. března. 2024
Zdroj: TZ Praha.eu

Rada hl. m. Prahy v pondělí projednala odkup 15 pozemků od Českých drah, na kterých se nachází cyklostezka vycházející ze Starého Vítkovského tunelu a kterých se také dotkla výstavba železničního Nového spojení. Celková kupní cena všech pozemků činí necelých 20 milionů korun. Transakci bude muset ještě posvětit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

„Praha odkupem scelí své vlastnictví v lokalitě, což zjednoduší péči o komunikace. V místě je hojně využívaná stezka pro chodce a cyklisty,“ shrnuje radní hl. m. Prahy pro oblast majetku, transparentnosti a legislativy Adam Zábranský (Piráti).

Na odkupovaných pozemcích v katastrálním území Žižkov se nachází zeleň, část veřejných komunikací pro pěší a cyklostezky. Pozemky byly také zasaženy výstavbou Nového spojení, tedy železniční stavbou spojující hlavní nádraží, Masarykovo nádraží i železniční stanice Libeň, Vysočany a Holešovice.

Za 19 800 870 korun hlavní město odkupem 15 parcel získá celkem 20,5 tisíc metrů čtverečních pozemků, tedy jeden metr čtvereční za cca 964 korun. Cena byla stanovena na základě znaleckého posudku.

Komentáře k článku

Tomas 13. 3. 2024, 16:54

Hlavně tahle cyklostezka by mělo dostat pokračování na obou koncích, tak aby se napojovala na jiné. Současný stav je šílený a je to naprosté mrhání jejím potenciálem.

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
8 kroků, jak na školní cyklojízdu
Návody,

8 kroků, jak na školní cyklojízdu

13. dubna. 2024, 5min. čtení