Univerzita Karlova nabídne zaměstnancům elektrokola

Publikováno: 07. července. 2021

Univerzita Karlova v rámci spektra aktivit udržitelného rozvoje testuje elektrokola. Ta pro pohyb mezi jednotlivými univerzitními objekty poskytne vlastním zaměstancům.

V rámci širokého spektra aktivit udržitelného rozvoje se UK s podporou správy budov rozhodla vyzkoušet elektrokola. Do 12. července si je mohou zaměstnanci UK půjčit v sídle rektorátu a zapojit se tak do testování jejich využitelnosti pro potřeby univerzity. Ve čtvrtek 8. července od 9 do 12 hodin navíc proběhne zkušební skupinová jízda s ukázkou nejlepších tras mezi jednotlivými univerzitními objekty a možnostmi parkování. Můžete se na ni zaregistrovat.

Pokud máte o elektrokolo zájem, stačí, když se na recepci Karolina prokážete kartičkou zaměstnance a zapíšete se do výpůjční knihy. Následně vám bude předán bezpečnostní kód zámku a cyklistická helma. Kola jsou k vyzvednutí do 12. července od 7 do 19 hodin ve dvoře rektorátu, v podloubí u nabíjecích stanic, kam je nutné kolo do večera opět vrátit. K zapůjčení jich je pět – dvě trekingová, dvě dámské a jedno skládacího typu. Většina z nich má i nosič, na který lze pohodlně připoutat kabelku či brašnu. Všechna jsou lehce ovladatelná a jízda na nich silně návyková.

Více informací na stránkách UK.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Cyklorikša sveze nově i pacienty v Kladrubech
Česko,

Cyklorikša sveze nově i pacienty v Kladrubech

29. července. 2021, 5min. čtení
Praha 12 začala stavět cyklostezku na Točné
Praha,

Praha 12 začala stavět cyklostezku na Točné

27. července. 2021, 1min. čtení
Návod: Jak si na kole rozumět s autobusy
Pokročilí,

Návod: Jak si na kole rozumět s autobusy8

25. července. 2021, 14min. čtení