Cyklokonference: Začne Česko opravdu podporovat cyklistiku?

Publikováno: 23. června. 2009, 1 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021

legislativaKoncem května proběhla ve Špindlerově Mlýně tradiční cyklokonference a tématem celého jednoho dne byla cyklistika ve městě. Byly zde prezentovány tři zásadní koncepční dokumenty: návrh legislativních opatření pro cyklistickou dopravu, metodický materiál pro zastupitele a projektanty Cyklistická infrastruktura a její specifické aspekty a Opatření pro cyklodopravu. Obsahují velmi kvalitní návrhy a jsou prošpekovány srovnávacími příklady dobré praxe ze zahraničí. Další prezentace se věnovaly parkování kol, cyklopruhům a dalším specificky městským cyklistickým tématům. Prahu na konferenci zastupovala trojice členů Komise pro cyklistickou dopravu T. Cach, T. Prousek a K. Syrový, kteří se v našem městě za podmínky pro jízdu na kole dlouhodobě perou.

Akci uzavřela tisková konference, na které ministři pro místní rozvoj Rostislav Vondruška i ministr dopravy Gustáv Slamečka přislíbili podporu závěrům konference. O průběhu cyklokonference (a o její druhé, turistické části) se můžete dočíst v článku na serveru NaKole.cz, obsah jednotlivých prezentací najdete na webu konference v sekci download, závěry konference pak najdete ve finální tiskové zprávě.

Vratislav Filler
Zakladatel mapy a webu Prahou na kole, předchůdců tohoto magazínu. Zaměřuje se analyticky na cyklistickou infrastrukturu, především v Praze. Je členem pražské cyklokomise, poradního orgánu Rady hl. m. Prahy. Působí jako dopravní expert ve spolku AutoMat. Vědecký pracovník zaměřený na přesné aplikace globálních navigačních systémů.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat