Do práce na kole se snídaní

Publikováno: 01. května. 2015, 1 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021
Publikováno: 01. května. 2015, 1 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021

Zastávka na snídani při jízdě na kole? V uplynulém týdnu to bylo mnohým lidem jedoucím ranní Prahou neplánovaně umožněno.

snidane_06

Proběhla takzvaná Snídaně pro cyklisty, kterou pořádal magistrátní Odbor rozvoje a financování dopravy  ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat. Akce konkrétně proběhla ve čtvrtek 23. dubna a v pondělí a středu 27. a 29. dubna v ranních hodinách mezi sedmou a devátou. Se snídaňovým týmem jste se setkali např. u Vyšehradského tunelu nebo u Hlávkova mostu, tedy na páteřních trasách podél Vltavy.

Součástí snídaňového setu bylo jablko, perníček, cyklomapa Prahy a další propagační materiály, případně i čaj. Cílem bylo potěšit kolem projíždějící lidi, motivovat další k volbě kola jako dopravního prostředku a připomenout začínající květnovou soutěž Do práce na kole, ke které se Magistrát aktivně připojil.

Pokud jste snídani nestihli, můžete si její atmosféru vychutnat alespoň z následujících snímků. Přikládáme krátký fotoreport. (Za fotografie děkujeme organizátorům celé akce).

snidane_04

???????????????????????????????

snidane_11

snidane_02

snidane_09

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Neo_Moucha 18. 5. 2015, 15:45

Já nestavil, protože jezdím zásadně po snídani, ale takhle v lednu nebo únoru by se horký čaj po ránu občas hodil, co vy na to? :)

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat