Hospodaření Prahou na kole v roce 2018

Publikováno: 20. července. 2019, 1 min. čtení
Aktualizováno: 29. ledna. 2021
Publikováno: 20. července. 2019, 1 min. čtení
Aktualizováno: 29. ledna. 2021

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu informovat podrobněji i nad rámec klasických výročních zpráv, tu za rok 2018 si můžete stáhnout zde. Prahou na kole je nezávislým projektem spolku AutoMat, hospodaření našeho portálu je věnována vždy stránka v rámci výroční zprávy spolku. Neboť vás ale pod každým článkem prosíme o zaslání finančního příspěvku, domníváme se, že si zasloužíte informace o rozpočtu přímo zde a trochu detailněji okomentované než ve výroční zprávě celého spolku AutoMat.

Rozpočet 2018

Provoz Prahou na kole je založen především na hodinách dobrovolné práce věnovaných portálu jeho redaktory, podporovateli a fanoušky. Tyto personální náklady lze jen obtížně vyčíslit. Nicméně oficiální vyčíslitelné náklady činily loni 28705 Kč. Velkou většinu spolkly mzdy pro IT pracovníky a také poměrný příspěvek na mzdu pracovníků AutoMat, kteří občas s chodem portálu přijdou v rámci své pracovní náplně do styku. Dále jsme vynaložili část peněz na zajištění účetnictví a nákladů spojených s různými službami, jako např. externí webdeveloperská výpomoc. 1954 Kč jsme vynaložili na platby za domény a hosting a za nájemné kanceláře a s tím spojeným kancelářským materiálem. Jedná se samozřejmě o poměrnou část nájemného, které hradí jako celek spolek AutoMat.

Rozpočet byl tentokrát z velké části vyrovnaný, spolek AutoMat musel fungování Prahou na kole podpořit z jiných zdrojů necelými 3000 Kč. Celkové příjmy byly 26005 Kč. Z velké části se jednalo o příjmy od individuálních dárců. Část příjmů plynula ale i z reklamy. Online magazín Prahou na kole v loňském roce neměl příjmy z veřejných zdrojů a ani jsme tentokrát nečerpali žádný veřejný nebo soukromý grant.

Výhled pro právě běžící rok 2019 vypadá zatím velmi obdobně. Je ale možné, že na podzim nebo v příštím roce přijdou jisté změny. O možnostech dalšího rozvoje webu se již bavíme několik let, ale nyní se začínají rýsovat o něco konkrétněji. Nicméně vše je zatím v zárodku. Pokud vše vyjde, tak vám změny neuniknou, budeme vás ve správný čas informovat.

Podpořte nás!

Snažíme se na našem webu fungovat bez otravných reklam, bannerů a jen s minimálním počtem reklamních příspěvků. Chcete aby web takto zůstal, případně reklamních článků ještě ubývalo? Stačí pod článkem vyplnit formulář Darujme.cz a podpořit nás. Pokud si chcete vygenerovat variabilní symbol a podporovat Prahou na kole přímo bez prostřednictví služby Darujme, můžete tak učinit skrze následující stránku. Tyto finance slouží ke zlepšení fungování online magazínu Prahou na kole.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Mapa Městem na kole aktualizována
Redakční blog,

Mapa Městem na kole aktualizována

17. října. 2023, 2min. čtení4