Hospodaření Prahou na kole v roce 2018

Publikováno: 20. července. 2019, 3 min. čtení
Aktualizováno: 29. ledna. 2021
Autor: Jiří Motýl
Publikováno: 20. července. 2019, 3 min. čtení
Aktualizováno: 29. ledna. 2021
Autor: Jiří Motýl

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu informovat podrobněji i nad rámec klasických výročních zpráv, tu za rok 2018 si můžete stáhnout zde. Prahou na kole je nezávislým projektem spolku AutoMat, hospodaření našeho portálu je věnována vždy stránka v rámci výroční zprávy spolku. Neboť vás ale pod každým článkem prosíme o zaslání finančního příspěvku, domníváme se, že si zasloužíte informace o rozpočtu přímo zde a trochu detailněji okomentované než ve výroční zprávě celého spolku AutoMat.

Rozpočet 2018

Provoz Prahou na kole je založen především na hodinách dobrovolné práce věnovaných portálu jeho redaktory, podporovateli a fanoušky. Tyto personální náklady lze jen obtížně vyčíslit. Nicméně oficiální vyčíslitelné náklady činily loni 28705 Kč. Velkou většinu spolkly mzdy pro IT pracovníky a také poměrný příspěvek na mzdu pracovníků AutoMat, kteří občas s chodem portálu přijdou v rámci své pracovní náplně do styku. Dále jsme vynaložili část peněz na zajištění účetnictví a nákladů spojených s různými službami, jako např. externí webdeveloperská výpomoc. 1954 Kč jsme vynaložili na platby za domény a hosting a za nájemné kanceláře a s tím spojeným kancelářským materiálem. Jedná se samozřejmě o poměrnou část nájemného, které hradí jako celek spolek AutoMat.

Rozpočet byl tentokrát z velké části vyrovnaný, spolek AutoMat musel fungování Prahou na kole podpořit z jiných zdrojů necelými 3000 Kč. Celkové příjmy byly 26005 Kč. Z velké části se jednalo o příjmy od individuálních dárců. Část příjmů plynula ale i z reklamy. Online magazín Prahou na kole v loňském roce neměl příjmy z veřejných zdrojů a ani jsme tentokrát nečerpali žádný veřejný nebo soukromý grant.

Výhled pro právě běžící rok 2019 vypadá zatím velmi obdobně. Je ale možné, že na podzim nebo v příštím roce přijdou jisté změny. O možnostech dalšího rozvoje webu se již bavíme několik let, ale nyní se začínají rýsovat o něco konkrétněji. Nicméně vše je zatím v zárodku. Pokud vše vyjde, tak vám změny neuniknou, budeme vás ve správný čas informovat.

Podpořte nás!

Snažíme se na našem webu fungovat bez otravných reklam, bannerů a jen s minimálním počtem reklamních příspěvků. Chcete aby web takto zůstal, případně reklamních článků ještě ubývalo? Stačí pod článkem vyplnit formulář Darujme.cz a podpořit nás. Pokud si chcete vygenerovat variabilní symbol a podporovat Prahou na kole přímo bez prostřednictví služby Darujme, můžete tak učinit skrze následující stránku. Tyto finance slouží ke zlepšení fungování online magazínu Prahou na kole.

Jiří Motýl

V domovské Praze jezdí na starém trekkingovém kole předělaném na měšťáka. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Komentáře k článku×

Pavel Mašek 22. 07. 2019, 00:17

Respekt všem.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Co si myslíte o našem webu?
Redakční blog,

Co si myslíte o našem webu?7

13. ledna. 2021, 6min. čtení