Lime obnoví provoz v Praze, zatím nasadí 200 koloběžek

Publikováno: 25. dubna. 2020, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. ledna. 2021
Publikováno: 25. dubna. 2020, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. ledna. 2021

Provozovatel koloběžek Lime oznámil magistrátu obnovení provozu od pondělí 27. dubna. Lime pozastavil provoz elektrokoloběžek ve většině evropských měst ve druhé polovině března vzhledem k pandemii Covid-19. V začátku bude nasazeno 200 koloběžek, přidání dalších závisí na projeveném zájmu.

Radní pro dopravu městské části Praha 1 Richard Bureš (ODS) reagoval sdělením, že městská část bude koloběžky překážející na chodnících uklízet (není jasné, zda ke stojanům či jinam).

Městská část Praha 1 na stránce Praha1.online o obnovení provozu informuje sdělením o ze strany Lime údajném neplnění legislativy a slibů, které ovšem dále neupřesňuje. Městská část upozorňuje, že magistrát nemíní se společností Lime obnovit uzavření memoranda. Plnění závazků plynoucích z memoranda by nicméně bylo za stávajících legislativních podmínek nevynutitelné.

Městská část také připravuje omezení jízdy elektrokoloběžek v okolí Staroměstského náměstí. Toto omezení nicméně dopadne na všechna elektrokola. Spolek AutoMat (PNK je nezávislým projektem spolku AutoMat, pozn. red.) nedávno vystoupil proti konkrétní podobě zákazu . Městská část v médiích tvrdí, že rozšíření zákazu si vynutil magistrát. Spolek AutoMat ve svém čerstvém newsletteru tvrzení městské části zpochybňuje s tím, že vyjednaná dohoda s magistrátem spočívala v omezení elektrokol bez pedálů, jak to městská část zveřejnila v lednu na svých stránkách.

Vratislav Filler
Zakladatel mapy a webu Prahou na kole, předchůdců tohoto magazínu. Zaměřuje se analyticky na cyklistickou infrastrukturu, především v Praze. Je členem pražské cyklokomise, poradního orgánu Rady hl. m. Prahy. Působí jako dopravní expert ve spolku AutoMat. Vědecký pracovník zaměřený na přesné aplikace globálních navigačních systémů.

Caidel 5. 5. 2020, 17:57

K překážejícím koloběžkám: Zrovna včera se jeden můj známý, starší pán kolem sedmdesátky, na Žižkově o jednu takovou zapomenutou koloběžku na chodníku pěkně zranil (předpokládám, že šlo o Lime). Roušku měl prý vytaženou moc nahoru, takže pořádně neviděl a koloběžku vyskytující se na chodníku úplně přehlédl. Bilance - rozseklý nos (o řidítka) s pořádným krvácením (léky proti srážlivosti krve), naražená ruka (den po úplně fialová, ale snad nezlomená) a celá řada dalších menších tržných ran a modřin). Do statistik se ale nic podobného nedostane (kolemjdoucí mu pomohli, ale sanitka volána nebyla).

Brahma 6. 5. 2020, 09:50

To je daň za to, že je to bez stanic a nemusí se to k ničemu přivazovat. Jak to lidé zastaví, tak to tam nechají. Rekola díky tomu, že se musí přivázat k nějaké lampě většinou nepřekáží.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy
Praha,

Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

15. června. 2024, 2min. čtení4