Probíhá výstavba chybějícího úseku cyklostezky A2 mezi Zbraslaví a Jarovem

Publikováno: 09. dubna. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 18. července. 2021
Úvodní foto: Alena Doupalová
Publikováno: 09. dubna. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 18. července. 2021
Úvodní foto: Alena Doupalová

Pravobřežní cyklotrasa A2 je nejsouvislejší chráněnou cyklostezkou v Praze. Jeden z úseků, který na ní dosud chyběl, byl 550 metrů dlouhý úsek mezi čtvrtěmi Praha-Zbraslav a Jarov (součást obce Dolní Břežany). Lidé na kole se zde museli vydat na hlavní silnici nebo jet po ušlapané pěšině přes louku.

Letos by se měl komfort zlepšit, městu se podařilo získat potřebné pozemky. Původní stezka byla dokončena v roce 2015 (psali jsme zde), tento krátký úsek ale nebylo možné dokončit z důvodu nedořešených církevních restitucí.

Výstavba půlkilometrové cyklostezky probíhá od začátku dubna a k ukončení výstavby má dojít 26. května tohoto roku. Projekt široké asfaltové stezky pro pěší a cyklisty vyjde na sedm milionů korun.

Rozšiřování dalších úseků

V roce 2020 na vybraných místech pravobřežní cyklostezky A2 probíhaly další úpravy. V okolí pražského okruhu se cyklostezka rozšiřovala, na některých místech došlo ke zkvalitnění povrchu.

Letos podmínky na cyklotrase A2 (evropské cyklotrase EuroVelo 7) dále zlepší nový asfaltový úsek na Rohanském ostrově v Karlíně. V ulici Podolské nábřeží také vzniknou cyklopruhy, které zvýší pohodlí rychlým jezdcům, vyhýbajícím se přelidněné cyklostezce. Navážou také na loni velmi diskutovaný úsek cyklopruhů na Modřanské ulici. (natočili jsme zde).

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Marek Turnovec 10. 4. 2021, 23:46
7
1

Třikrát hurá! :-) Ale zase je fakt, že za tím hliněným úsekem už aspoň nebylo tolik inlinistů - teď je asi člověk bude potkávat až skoro i ve Vraném...

Caidel 13. 4. 2021, 08:33

Což mi připomíná: Železniční most Skochovice-Měchenice byl loni zrekonstruován. Máte někdo tušení, jestli se na téhle dosti klíčové spojce konečně počítá s cyklisty, nebo jestli je to stále legálně neprůjezdné, jako byl most předchozí?

Caidel 14. 4. 2021, 19:46

Tak si odpovím sám... Dojel jsem se tam podívat a teď jsem ukrutně nas*aný. Jak je možné, že se na takhle klíčové spojce nepočítá ani s malinkou lávkou pro chodce/cyklisty? Zvlášť když tam vlaky skoro nejezdí. Zákaz jsem tam přímo neviděl (fotku mám), ale ten profil je strašně úzký a vést kolo a potkat se tam s vlakem bude hodně nepříjemná zkušenost. A tenhle jediný bod by umožnil absolvovat Zbraslav-Davle místo 11 km ve vražedném provozu jen 3km v provozu a zbytek vcelku pohodovými trasami po druhém břehu.

Martin Šnobr 15. 4. 2021, 23:29

@Caidel díky moc, nikdo z redakce se poblíž bohužel nepohybuje. Bylo by možné nám ten aktuální stav zaslat ideálně včetně fotek na redakční mail? Zaimplementuji to do mapy a přidám upozornění na nebezpečný průchod. Díky! redakce @ mestemnakole.cz

David 6. 5. 2021, 01:05

Asfalt už tam je...

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat